Wpis z mikrobloga

Też to dostrzegłem, że coraz więcej ludzi (tutaj, media, rodzina, ulica...) mówi, że chce mniej płacić. Dlatego pisowcom 800+ tak nie pykło jak myśleli, bo ludzie mają w ( ).( ) te dodatkowe 300 zł. Ile to teaz będzie? 5 gofrów z bitą śmietaną i owocami nad morzem? xD
Szkoda tylko, że ludzie muszą się na własnej skórze przekonać jak się kończy rozdawnictwo. ¯\(ツ)/¯
@Nowystaryziel: Konfederacja nie jest żadną partią wolnorynkową tylko populistyczną o zabarwieniu skrajnie prawicowym i ultrakatolickim. Memcen jest jej twarzą czysto pijarowo, ale tak na prawdę większość struktur stanowią narodowcy od Bosaka i Winnickiego związani ze środowiskiem Młodzieży Wszechpolskiej. Dodatkowo mamy jeszcze szurów od Brauna - Konfederacja Korony Polskiej. Jedyne co ich łączy to fundamentalizm katolicki okraszony alt rightową wersją nacjonalizmu no i chęć dostania się do koryta a nie żaden wolny
Dusk_Forest77 - @Nowystaryziel: Konfederacja nie jest żadną partią wolnorynkową tylko...

źródło: FUZbk5CWIAEAfjm

Pobierz
Najlepsi są ci co widzą że inflacja trochę spada, i myślą że dzięki temu ceny też zaczną spadać.


@Melancholijny_Czlek: gdzie są tacy ludzie? Wszędzie widzę wpisy, że są tacy ludzie, którzy tak myślą, nawet znajomi mi o tym mówią, ale jeszcze nigdy takiej osoby nie spotkałem.
@szcz33pan: jakiś czas temu był jakiś sondaż z pytaniem czy obniżenie dynamiki inflacji oznacza spadek cen i był tam podział na zwolenników partii politycznych i tam dość spory procent elektoratu PiSu odpowiedział twierdząco. Oczywiście narracja była, że oczywiście PiSowskie tumany to tumany. Pytanie, o ile dobrze pamiętam, nie było mocno doprecyzowane, a przecież odpowiednio niska dynamika w ujęciu miesięcznym r/r, może oznaczać spadek cen m/m.
@szcz33pan: https://ciekaweliczby.pl/inflacja_podwyzki_2023/ nawet znalazłem to badanie.
W pierwszym pytaniu nie można odpowiedzieć ani 'tak', ani 'nie' bez wiedzy o dynamice cen m/m(marzec/kwiecień 22). Tak postawione pytanie, tak myślę, zakłada że ktoś zna tę dynamikę i że była ona dodatnia(minimum ok 2% m/m). Bez tej wiedzy, prawidłowa odpowiedź to 'trudno powiedzieć'.
Drugie pytanie, też jest zbyt ogólnikowe, ale jeśli przyjmiemy, że będzie stabilizacja na rynkach, na świecie, to ceny z miesiąca na
@rewasek1374: mamy/będziemy mieli ok 35% skumulowanego wzrostu cen za ostatnie 3lata. Powrót do tego co było wymagałoby w następnym roku jakieś 25% deflacji. Jeśli to znajomy, to wyłóż mu trochę wiedzy historycznej w tym zakresie, przypomnij trochę matematyki z zakresu szkoły podstawowej oraz przekaż predykcje NBP czy jakichś innych instytucji finansowych. Ja bym to zrobił dla znajomego.