Wpis z mikrobloga

cześć

Zapraszam Was dzisiaj na Sycylię do położonej przepięknie Taorminy. Miasto słynie z położonego ciekawie greckiego teatru.

Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek o Taorminie:
- Znajduje się tam grecki teatr wykuty w skale z niesamowitym widokiem na całą okolicę.
- Z Taorminy jest przepiękny widok na Etnę.
- W mieście kręcono drugi sezon serialu Biały Lotos
- Najbardziej reprezentacyjną ulicą jest Corso Umberto, przy której skupia się większość kawiarni, restauracji i sklepów
- Warta zobaczenia jest miejscowa katedra z XIII wieku
- Taormina słynie z wąskich, ale bardzo ciekawych uliczek, którymi warto sobie pospacerować
- W mieście wytwarzany jest likier Fuoco dell'Etna, który ma 70%

#antekpodrozuje #wlochy #sycylia #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje #ciekawostki

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - cześć

Zapraszam Was dzisiaj na Sycylię do położonej przepięknie Taor...

źródło: 000b

Pobierz
  • 53
@taKiIgor byłem w Katanii, na Etnie, w Teominie i Syrakuzach i zgadzam się z wszystkim, co napisałeś. Poza typowo turystycznymi centrami miejsc wszędzie śmieci, tony śmieci, autostrady i plaże ZAWALONE różnego rodzaju odpadami od budowlanych po typowo domowe. Wisienką na torcie był widok na wieżowce na obrzeżach Katanii, w których mieszkańcy wyrzucali śmieci przez okna. Do tego drogi i kierowanie samochodem - tylko ja zatrzymywałem się na czerwonym i czekałem na zielone,
@hlorek @taKilgor
Zgadzamy się z Wami ze wszystkim, byłem w Katanii, Syrakuzach i Taorminie.

Ja akurat odczułem gościnność w wielu miejscach, ludzie byli wobec mnie bardzo życzliwi. Nie wszędzie ale dość często ludzie byli po prostu mili.

Właśnie akurat te słabości Sycylii jak wszechobecny syf, kierowcy którzy jeżdżą jak #!$%@? i za każdym razem na przejściu dla pieszych masz niepewność czy ktoś Cię nie potrąci są akurat autem w tym sensie, że
ah Ci oburzeni Polacy którzy z niedawno zaznanego luksusu europejskiego życia opiniują życie na Sycylii :D
Sycylia to stan umysłu, to nie biedota, to Podlasie Włoch, odrębny region praktycznie z własnym parlamentem.
Tak, różni się od kontynentalnych Włoch, tak - wypadałoby dowiedzieć się wcześniej przed odwiedzinami jak tam jest, zamiast lecieć i marudzić że to nie Europejski Mediolan lub Rzym xD
Uwielbiam Sycylię za styl życia, za luz, brak spiny której tak
Smieci, smieci, smieci, graffiti i smieci. Taki obraz calej Sycylii. Taormina jest przereklamowana fest, nie polecam zostawac na wiecej, jak jeden dzien - i to koniecznie poza sezonem.
Tak, jak wyzej wspomniano - Noto, Scicli, kanion przy Noto i Ortygia w Syrakuzach - juz predzej to sa perelki Sycylii.
@DarkMi: spędziłem tam 3 noce, ciężko się jeździ i parkuje, miasto dosyć głośne i brudne, nam służyło głównie jako baza wypadowa. Kilka miejsc odwiedziłem m.in katedrę, katakumby kapucynów, kilka kościołów i fontannę Pretoria, na więcej brakło czasu. Ogólnie ludzie mają mieszane uczucia, jedni kochają inni nienawidzą :)
PS. Zabytki fajne :)
@ShpxLbh: ależ ja właśnie po to odwiedzam czasem różne miejsca żeby zobaczyć jak żyją inni - od "poczytania" to ja nie doświadczę tego co jest na miejscu - relacje z różnych blogów i yt bywają mocno koloryzowane. Jadę, obserwuję, doświadczam i na tej podstawie oceniam czy mi to pasuje. I w ogóle nie poczułem tam, wspomnianego przez Ciebie "luzu" - luz to czułem będąc na wybrzeżu Hiszpanii gdzie ludzie byli o
@antekwpodrozy: warto zdecydowanie. Jak słychać gdy Etna "bucha" to coś niesamowitego - jak wielka burza albo wybuch dynamitu i tak co minutę zazwyczaj. Samemu teoretycznie nie wolno chodzić powyżej bodajże 3000m n.p.m. ale z przewodnikiem jak szliśmy grupą to spotkaliśmy takiego solo gościa i tylko go upomniał. Niemniej nie chodziłbym tam sam, bo teren zmienia się dosyć często i trzeba też wiedzieć gdzie sprawdzać aktywność wulkanu w danym dniu, bo to
@DarkMi: Spędziłem tam kilka dni parę lat temu i nie opuściłem granic miasta(poza dojazdem do lotniska ofc ;)) . Masa pięknej architektury, jak lubisz budowle sakralne to co chwilę można natknąć się na niezłe perełki ukryte za obskurnymi drzwiami. Generalnie było ok, nie byłem zmuszony do prowadzenia samochodu tylko przez parę dni dreptałem z żoną po ulicach. Katakumby, katedra i muzem płytek ceramicznych (żona jest fanką) które znajdowało się w prywatnym
@Flypho: Chyba nawet sami Sycylijczycy mają takie zdanie o Katanii :D Pierwszy tydzień spędzaliśmy na południu, na drugi tydzień połowa naszej grupy przeniosła się do Katanii. Jak powiedzieliśmy o tym planie naszemu włoskiemu gospodarzowi to ze zdziwioną i zatroskaną miną powiedział "Katania? Why did you do that??" :D
@DarkMi: ja się nastawiałam źle na Palermo (bo średnio lubię Neapol, dopiero po ktorejs wizycie tam zaczelam akceptowac tamtejsza rzeczywistosc), ale okazało się dużo lepsze niż się spodziewałam. Jest syf, jest mnóstwo karaluchów, ale jest 1000 razy lepiej niż w Katanii. No i dużo bardzo ciekawych zabytków, w palacu Normanów spadły nam sandały ze stop z wrażenia, katedra tez mi się bardzo podobała. Myślę że fajnie zobaczyć taki mix europejsko-afrykanski.