Wpis z mikrobloga

cześć

Zapraszam Was dzisiaj na Sycylię do położonej przepięknie Taorminy. Miasto słynie z położonego ciekawie greckiego teatru.

Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek o Taorminie:
- Znajduje się tam grecki teatr wykuty w skale z niesamowitym widokiem na całą okolicę.
- Z Taorminy jest przepiękny widok na Etnę.
- W mieście kręcono drugi sezon serialu Biały Lotos
- Najbardziej reprezentacyjną ulicą jest Corso Umberto, przy której skupia się większość kawiarni, restauracji i sklepów
- Warta zobaczenia jest miejscowa katedra z XIII wieku
- Taormina słynie z wąskich, ale bardzo ciekawych uliczek, którymi warto sobie pospacerować
- W mieście wytwarzany jest likier Fuoco dell'Etna, który ma 70%

#antekpodrozuje #wlochy #sycylia #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje #ciekawostki

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - cześć

Zapraszam Was dzisiaj na Sycylię do położonej przepięknie Taor...

źródło: 000b

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@antekwpodrozy: Ja osobiście Taorminy nie polecam, odwiedziłem 5 Sycylijskich miast na wschodzie wyspy na przełomie września i października (czyli nie w samym sezonie). Taormina to miasto nastawione na turystów, wysokie ceny i najgorsza dla mnie rzecz czyli turysta na turyście. Zagęszczenie ludzi największe jakie spotkałem na Sycylii, po prostu jedno z największych siedlisk roballi w jakim byłem. Autokary pełne starych dziadów i setki bombelków. Owszem widoki są piękne, ale jak ktoś
  • Odpowiedz
@ShpxLbh Zupełnie się nie zgadzam z Twoim podejściem. Piszesz o "luzie". No sory, dwa razy wyszedłem w Catanii o godzinie 21 wieczorem w centrum i dwa razy lekko podwyższone ciśnienie z powodu zaczepek. Jak tak wygląda Twój "luz" i jeżeli uważasz "luzem" wydupcanie wszystkich śmieci na ulicę... no to mamy chyba inne definicje. Fakt, że można odnieść wrażenie, że żyją sobie lekko (zwłaszcza Ziomeczki w sklepach siedAcy z cygarem i sprzedający). No
  • Odpowiedz
@FlameVinci: a ja byłem rok temu i żadna agresja mnie w Katanii nie spotkała. Mało tego, jak ktoś słuchał, że z Polski to taki szacuneczek robił, chyba dlatego, że to było świeżo po masowej pomocy Ukraincom.

Taormina to rzeczywiście perełka, ale fantastyczna i czysta jest też wyspa Ortigia w Syrakuzach, gdzie nawet rośnie papirus (czuć Afryką). Podobno Noto jest też cudne, ale nie byłem.

W Katanii rzeczywiscie bywa brudno, ale jest
  • Odpowiedz
@krolwsi: Dokładnie. Podobać się to może komuś kto nie był nigdy gdziekolwiek indziej. Nawet w Grecji nie ma takich jaj przecież. Grecy są może leniwi i syfiarze, ale sycylijczycy to zupełnie inny poziom. Duży niższy - o kilka piekieł.
  • Odpowiedz
@DarkMi Palermo to taki Neapol, tylko 2x gorzej jeżeli chodzi o chaos, brud itp. Bardzo dużo imigrantów z Afryki. Generalnie niektórzy dostrzegają w tym swój urok. Myśle, ze jak nie jesteś zaprawionym podróżnikiem albo nie kochasz Włoch to Ci się nie spodoba.
  • Odpowiedz