Wpis z mikrobloga

cześć

Zapraszam Was dzisiaj na Sycylię do położonej przepięknie Taorminy. Miasto słynie z położonego ciekawie greckiego teatru.

Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek o Taorminie:
- Znajduje się tam grecki teatr wykuty w skale z niesamowitym widokiem na całą okolicę.
- Z Taorminy jest przepiękny widok na Etnę.
- W mieście kręcono drugi sezon serialu Biały Lotos
- Najbardziej reprezentacyjną ulicą jest Corso Umberto, przy której skupia się większość kawiarni, restauracji i sklepów
- Warta zobaczenia jest miejscowa katedra z XIII wieku
- Taormina słynie z wąskich, ale bardzo ciekawych uliczek, którymi warto sobie pospacerować
- W mieście wytwarzany jest likier Fuoco dell'Etna, który ma 70%

#antekpodrozuje #wlochy #sycylia #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje #ciekawostki

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - cześć

Zapraszam Was dzisiaj na Sycylię do położonej przepięknie Taor...

źródło: 000b

Pobierz
  • 53
@FlameVinci: trochę masz rację, a trochę nie. Prawdą jest, że Taormina jest mega turystyczna, latem ciężko przejść deptakiem żeby nie zginąć w tłumie, a wszystko jest koszmarnie drogie. Prawdą jest, że na Sycylii jest strasznie brudno. Jednak widok teatru w Taorminie z Etną w oddali jest jednym z najpiękniejszych jaki widziałam, a cała wyspa jest pełna naprawdę przepięknych i interesujacych miejsc, zarówno przyrodniczo jak i historycznie. Do tego pyszna kuchnia i
@bulba1605: kuchnia bez wątpienia jest świetna - szczególnie słodycze z cannolo na czele+ historyczna zabudowa. Ale tej wspomnianej gościnności jakoś nie zauważyłem w dużym stężeniu. Szczerze mówiąc to pierwszy raz w życiu, będąc za granicą, czułem się jakbym był kosmitą z innej planety - tyle niechęci biło od mijanych na ulicy ludzi. Dotyczyło to głownie małej, portowej miejscowości na południu wyspy - w miejscach jak Noto czy Scicli było o wiele
taKiIgor - @bulba1605: kuchnia bez wątpienia jest świetna - szczególnie słodycze z ca...

źródło: sycylia na jednym obrazku

Pobierz