Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Prawdopodobnie moja różowa jest w ciąży na którą nie jesteśmy gotowi. Do zapłodnienia mogło dojść 14.05 nie ma żadnych objawów poza spóźniającą się tydzień miesiączką. Będziemy w ten weekend robic test. Potrzebujemy pomocy gdzie szukać informacji na temat #aborcja #dzieci #seks #zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 32
Psychologia i socjologia mówi, że takie ciąże na którą "nie jesteście gotowi" są najlepsze. Młodzi mogą i dzieci odchować, studia pokończyć, a i dziadkowie młodsi, silniejsi. Mogą sobie ponarzekać ale chętniej pomagają, tym bardziej jak się ich zaangażuje wcześnie.

Każdy się boi pierwszej ciąży, to naturalne bo to coś nowego. Zanim skorzystacie z info z tego postu powyżej, to przegadajcie to z wszystkimi (ale zaufanymi, by was zmuszać do czegoś nie próbowali)
@Neko-chan51: Odpowiedziałem, doradziłem najlepiej jak się da. Stonowałem wypowiedź, ostrzegłem przed nawiedzonymi co mówią innym jak mają żyć, bez ocen moralnych, bo jestem pragmatykiem. A także z doświadczenia, bo sam byłem w podobnej sytuacji. Dla OP, jestem dostępny na priv.
Nie chcę nikomu swojej woli czy opinii przedstawiać publicznie, ale chcę by ludzie sami sobie dokonali odpowiedniego dla nich wyboru w warunkach optymalnych, tj. jak najpełniejszej informacji. By nawet po
@Neko-chan51: Jak przyjmiesz przedstawienie alternatywy w pełniejszym świetle jako jej promowanie to pewnie tak. Ale ułatwianie aborcji, zakaz mówienia o rodzicielstwie, też jest promowaniem.

A mi osobiście, pragmatycznie zależy na minimalizowaniu aborcji w społeczeństwie, poprawienie też demografii i kultury społecznej tego kraju, bez zamordyzmu, czy katotalibanu czy katastrof osobistych z tego, czy innego powodu.

Jak ty to rozumiesz? Czasami aborcja jest fajna? Planowanie rodziny po 35ce?
@Nester86: A czemu dziecko ma płacić za jego "głupotę"?

@WhitePill4All Jeśli są zdecydowani, aby wykonać aborcję to niech ją zrobią. To ich sprawa, nie nam to oceniać i nikt nie powinien przekonywać do rodzicielstwa. Czemu aborcja miałaby być fajna?? To już moim zdaniem za późno na dzieci.
@Neko-chan51: jaką jego głupotę? Co z mamą płodu/dziecka? To wspólna sprawa. Bardzo dużo dzieci się tak rodzi. Planowanie rodziny kończy się często w klinikach leczenia bezpłodności. I czy ja dobrze interpretuję, że ty uważasz, że narodziny to jakaś kara dla dziecka w takim wypadku i lepiej jest by się nie urodziło wcale? Mówimy o zwykłym rodzicielstwie, najpewniej po prostu dość wcześnie(zgaduję że po 17ce, a przed 25). Więcej nie wiemy...