Wpis z mikrobloga

Mirk. Jak ktoś ma duże sumy to wklejcie jakieś screeny waszego stanu konta, wypłat itd., żeby mnie sprowadzić na ziemię i przypomnieć, że moja #!$%@? wypłata średnio 5,5 k miesięcznie to taka trategia, że jak czegoś nie zrobię ze swoim życiem to będzie po mnie?

Zrobicie to dla mnie? Jakieś creeny z wypłat, wyciągów, rachunków maklerskich, oczywiście dane wrażliwe zamazane. Byle te duże kwoty przy których moja to gówno były widoczne. Pomożecie mi tym, że uswiadomicie mi tym głębiej w jakim bagnie jestem, i że trzeba się ogarnąć.

#zarobki #gielda #inwestycje #pracbaza #pracait #pieniadze #gpw #kryptowaluty #bitcoin #korposwiat
  • 47
@WedkaKrillsona: @szprycher Każdy normalny człowiek dąży do tego, żeby poprawić swoje warunki. Mam świadomość, że są kraje trzeciego świata i tam tyraja Azjaci za mocne ryżu, albo dzieci, które jedzą korę drzewa.

Ja mimo wszystko naturalnie mierzę wyżej, mam swoje ambicje, poza tym jestem wynagradzany nieadekwatnie do wykonywanej pracy 1-1,5 k poniżej rynkowej wartości, więc potrzebuje brutalnego sprowadzenia na ziemię, wyśmiania i tekstów "synek, Ty nawet nie stałeś koło pieniędzy, Twoja
Ja mimo wszystko naturalnie mierzę wyżej, mam swoje ambicje, poza tym jestem wynagradzany nieadekwatnie do wykonywanej pracy 1-1,5 k poniżej rynkowej wartości, więc potrzebuje brutalnego sprowadzenia na ziemię, wyśmiania i tekstów "synek, Ty nawet nie stałeś koło pieniędzy, Twoja wypłata to przy mojej jak drobne na lody".


@Ynfluencer: Ja nie mówię, że masz się cieszyć tym co masz, tylko nie rozumiem na co Ci potrzebne #!$%@? przez jakichś randomów, skoro sam
@fristajl: Nie zgadzam się, gdyby ludzie serio tyle zarabiali to nigdy by nie wyzyl. Wszyscy mają jakieś dodatkowe fuchy, dwa etaty, jednoosobowe działalności, socjale, plusy, przekręty i 3,5 k na papierze a 8-15 k realnie miesięcznie.

Ja mam tylko tą gola wypłatę no i inwestowanie, ale tego nie liczę.
@szprycher: Nie ma takiego fetyszu. Czasami zamykam się w swojej prowincjonalnej bańce i zapominam jakie już są standardy płacowe w większych miastach w zagranicznych firmach. Chciałbym, żeby kiedyś dotarły na zadupie na którym żyje, bo tu korpo, w którym pracuje sobie postawiło oddział i zaciera rączki, że naiwni prowincjusze wykonują za pół darmo tyrkę, której w Wawce czy Wrocku nikt by się nie podjął za 2 razy tyle.
@Ynfluencer: Eeee, to ja na przekór napiszę, że hajsu będzie zawsze za mało. A ciśnienie na to żeby zarabiać więcej bo to ile teraz zarabiasz niby sprawia, że jesteś jakimś gorszym człowiekiem może Ci ładnie głowę zaorać
@Ynfluencer: Koleś, nie wiem jak Ty żyjesz za 5,5k. Przecież wiadomo, że wszyscy mają dodatkowe fuchy, inaczej się nie da żyć.Ja zarabiam niby 3k PLN, ale wiadomo: do tego własna działalność, inwestycje, różne projekty na boku i miesięcznie wyciągam dodatkowo 50k-100k USD.
A tak na poważnie, to dążenie do poprawy jest super, natomiast porównywanie się i zadręczenie działa na człowieka negatywnie. Wiem po sobie, kiedyś też częściej to robiłem i mając
@Ynfluencer: Jak będziesz odkładał jakieś 2k miesiąc, inwestował na poziomie zwrotu jaki zapewniał fundusz Warrena (25% rocznie), to za 20 lat będziesz miał 13,5 mln zł, a za 30 166,5 mln zł. Nawet po wzięciu średniej inflacji na poziomie 10% wyjdzie ładna sumka.
@Ynfluencer: posłałem Ci na pw. Nie słuchaj ludzi, którzy ciągną w dół. Oczywiście to prawda, że zawsze znajdzie się ktoś kto ma więcej i może Cię to frustrować całe życie. Warto sobie wyznaczyć cel i poziom do którego się dąży i jakiś work-life balance. Ja na ten przykład chcę ucieć z bloku do niewielkiego domku pod miastem, ze 100-120m2 i mieć do tego fajny, nowy samochód oraz wypłę pozwalającą na komfi
@Plamka84: Ile to dla Ciebie w aktualnych warunkach wypłata pozwalająca na komfortowe życie? Nie twierdzę, że powinno się równać w dół, ale po prostu nie można się zadręczać myślami, że jest się gówno wartym śmieciem.