Wpis z mikrobloga

Pytanie do rodzicow:

Jak to jest ze slodyczami dla Waszych dzieci? Cukier zdrowy nie jest ale dzieci uwielbiaja go jesc pod roznymi postaciami. Wydzielacie im jakos slodycze? Dajecie wolna reke? Kontrolujecie?

Moj kuzyn zastosowal taka metode ze slodycze moga jesc tylko w niedziele. I pierwsze kilka takich niedziel to wrecz do porzygu jadly a potem sie uspokoily i juz normalnie w niedziele sobie cos przekasza slodkiego ale bez szalenstw.

Zapraszam do dyskusji.

#slodycze #cukier #rodzice #dzieci #macierzynstwo #rodzicielstwo #mama #tata #uzaleznienia #pytanie #kiciochpyta
  • 8
@WhiskyRomeo: Wspaniala sprawa. Tez bym chcial tak wychowac swoje dzieci. Cukier to narkotyk. Sam od roku rzucalem go kilka razy i do niego wracalem. Rzuca sie tydzien co do dnia. Myslisz tylko o slodkim wtedy zeby potem nagle o tym zapomniec. Ale niestety okresowo wracam jak mam slabszy czas poniewaz nie pije, nie plae i nie cpam wiec nie mam jak odreagowac czasem. Szkodzi na zeby i w ogole.
Wspaniala sprawa. Tez bym chcial tak wychowac swoje dzieci. Cukier to narkotyk. Sam od roku rzucalem go kilka razy i do niego wracalem.


@pieczony_szczur_z_ogniska: Mi zajęło to parę lat. Zawsze jak wracałem do cukru, to wracałem na krócej i na "zdrowszą" formę słodkiego. Rzucanie cukru przypominało interwały, gdzie były czasy, gdzie w ogóle nie jadłem a potem okres gdzie stwierdzałem, że nic nie ma sensu. Tak to wygląda. Zauważyłem też, że