Wpis z mikrobloga

Wygraj wyjazd do Gdańska z nazwa.pl!

Zaplusuj ten wpis i weź udział w konkursie, odpowiadając na poniższe pytanie:

Dlaczego trzeba robić kopie zapasowe skrzynek e-mail?

Najciekawszy komentarz nagrodzimy Voucherem na weekendowy pobyt dla 2 osób w 4-gwiazdkowym hotelu w Gdańsku!

Ale to nie wszystko! Każdy, kto zostawi komentarz lub zaplusuje ten wpis, otrzyma nagrodę w postaci Vouchera na usługę Mail Backup 25 GB na 3 miesiące, dzięki której można wykonywać automatyczne kopie zapasowe kont e-mail nawet co 5 minut, zarówno z serwerów bezpłatnych, jak i komercyjnych.

Konkurs trwa do godz. 23:59 w dniu 1.06.2023 r. Wyniki podamy już 2.06.2023 r.

#rozdajo #nazwapl #gdansk #voucher #zadarmo #hosting #cloud #cloudhosting #serwer #server #wygrana #konkurs #zabawa #mail #backup #bezpieczenstwo #mailbackup #kopiazapasowa #wakacje #hotel #wyjazd #odpoczynek #poczta #zabezpieczenie

Regulamin: https://static.nazwa.pl/regulaminy/inne/Regulamin_Wygraj_wyjazd_do_Gdanska_z_nazwapl_wykoppl.pdf
nazwapl - Wygraj wyjazd do Gdańska z nazwa.pl! 

Zaplusuj ten wpis i weź udział w kon...

źródło: Wygraj wyjazd do Gdańska z nazwa.pl!

Pobierz
  • 44
Dlaczego trzeba robić kopie zapasowe skrzynek e-mail?


żeby były dowody na korupcję polityków (⁠ ͡°⁠ ͡°⁠ ⁠ʋ⁠)

Kopie zapasowe są trochę jak takie wirtualne ubezpieczenie na życie tyle, że bez tych wszystkich kruczków i innych drobnych druczków. Jeśli coś się stanie z moją skrzynką e-mail, foch usługodawcy, pożar w serwerowni (pozdrawiam pewną, trzyliterową firmę ;)) , zbłakana ruska rakieta, pijany lub niespełna rozumu administrator itp. to mogę spokojnie powiedzieć: "Kaj je problem? Pa tera, cyk, klik i odtworzone wszystkie maile z backupa!". Tak więc to jest pewność, że moje
@nazwapl: W skrzynkach mailowych często mamy najistotniejsze informację, od głupich paragonów/faktur ułatwiających dochodzenie swoich praw, po dokumentację medyczną i wiele informacji historycznych, które zbędne dla innych ludzi, ale ważne dla nas. O kopii zwykle myśli się po sytuacji w której się straci wszystko lub myśli się że straciło się wszystko jednak udało się odzyskać jakoś dane, albo serwer działał.
Dane z maili można stracić z powodu włamania, problemów z serwerem gdzie
@nazwapl: 1. Ochrona przed utratą danych w wyniku utraty skrzynki e-mail.
2. Przywracanie przypadkowo usuniętych maili. Mi się zdarzało usunąć maila którego później potrzebowałem.
3. Zabezpieczenie przed atakiem hakerskim. Ktoś może wykorzystać nasza skrzynkę do wyłudzania informacji lub spamu. Możemy też utracić wtedy dane. Dzięki kopii będziemy mogli ją przywrócić do stanu sprzed ataku.
4. Archiwizacja ważnych informacji, których nie chcemy trzymać u dostawcy. Niektóre wiadomości e-mail mogą zawierać istotne informacje,
@nazwapl: Kopia zapasowa skrzynek pocztowych przyda się oczywiście każdemu, jednakże przede wszystkim w rozwiązaniach biznesowych ma ona największe znaczenie. Wyobraźcie sobie sytuację: jesteś adminem w korporacji i odpowiadasz za migrację kont mailowych pomiędzy dwoma rozwiązaniami. Wszyscy użytkownicy idą gładko, menadżerów i dyrektorów zostawiasz sobie na koniec, żeby mieć pewność, że na pewno wszystko pójdzie ok. Niestety, gdy myślisz, że już wszystko ogarnięte i temat masz już z głowy, nagle po paru
  • 0
@Loloman: Podobają nam się Twoje pomysły! Też uważamy, że poczta e-mail to skarbnica ważnych informacji, którą trzeba odpowiednio chronić. Konsekwencje braku wykonywania kopii zapasowych skrzynek mogą okazać się bardzo bolesne. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dlaczego trzeba robić kopie zapasowe skrzynek e-mail?


@nazwapl:
Kopie zapasowe skrzynek e-mail pełnią kluczową rolę jako superbohaterowie, którzy chronią twoje cyfrowe życie przed niewidzialnymi siłami chaosu i zgubnych sytuacji.

Dzięki kopiom zapasowym możesz spać spokojnie w nocy, wiedząc, że nawet jeśli Twój komputer zostanie porwany przez wirusy, a Twoja skrzynka e-mail zostanie uwięziona w wirze zagubionych danych, masz w swoim arsenale tajną broń: kopię zapasową. Ta niewidzialna tarcza ochronna zapewnia Ci
  • 0
@DJRuraWydechowa: Dziękujemy za podzielenie się własną historią! Jak widać na Twoim przykładzie, kopie zapasowe poczty e-mail należy wykonywać systematycznie – nie warto ryzykować i czekać aż będzie za późno.. Brawo Ty!
Dlaczego trzeba robić kopie zapasowe skrzynek e-mail?


@nazwapl: ponieważ trzeba mieć dowód, że to do nas napisał Nigeryjski książę oferując całe królestwo za 100$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nazwapl:

Trzeba robić kopie zapasowe skrzynek e-mail, aby nie stracić ważnych informacji w przypadku awarii lub utraty dostępu do konta.

Tu przytoczę zabawna historyjkę mojego serdecznego przyjaciela

Pewnego dnia, mój kolega nie zrobił kopii zapasowej swojej skrzynki e-mail i nagle jego komputer uległ awarii. Kiedy próbował odzyskać swoje e-maile, okazało się, że jego skrzynka e-mail zniknęła wraz z jego komputerem. Zrozpaczony, zaczął krzyczeć: "Dlaczego nie zrobiłem kopii zapasowej?! To jak z