Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #wojna
Ceny nieruchomości i materiałów budowlanych po wojnie na Ukrainie poszybują w kosmos. Wszystkie materiały budowlane zostaną wysłane do odbudowy Ukrainy. Będzie brakowało fachowców bo znaczna część z nich wyjedzie. Jeśli ktoś nie kupił do tej pory swojego mieszkania, lub nie wybudował domu to raczej przez kolejne naście lat tego nie zrobi. Przykro mi bo sam mam działkę i czekam na dobry moment aby wziąć kredyt pod budowę.
  • 15
@ShpxLbh Myślę, że mogą mieć tych fabryk za mało, aby zaspokoić tak ogromne zapotrzebowanie na materiały budowlane. Tam są miasta zrównane z ziemią. To jest ogrom pracy, ludzi i sprzętu. Tam odbudowa będzie ciągnęła się latami.
@bosman1705: każdy wierzy w co chce wierzyć, prawda jest w danych, a dane są dostępne.
https://era-ukraine.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/Ukraine-ERA-Reconstruction-Capacity-Report-BFO_web_en.pdf
Ukraina jest mocno samowystarczalna jeśli chodzi o budulce, zyskać mogą niektóre pojedyncze branże typu..okna. Nie będzie żadnego nagłego rzutu gdzie hehe Polacy wyjadą odbudowywać Ukrainę xD bo po pierwsze - to już się dzieje, po drugie nasze stawki materiałów i siły roboczej są wysokie. Tu po prostu wjedzie USA i inne większe kraje, a raczej
@WarwaraBasia Przecież tam nikt nie będzie pracował po ukraińskich stawkach. Tam będą firmy odbudowywały na kredyt, który Ukraina będzie spłacała przez dekady. Firmom amerykańskim będzie się opłacało tam budować a polskim to nie?
@bosman1705: a to teraz jest ona jakas taka #!$%@? i nic nie odbudowuja? rozumiem ze czekaja az sie im wojenka skonczy? prawda jest taka ze jesli co kolwiek odbija to tereny beda zamieszkane przez resztki ludz i wojsko.
@bosman1705: od momentu wybuchu pandemii, wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce dzieje się mnóstwo rzeczy wbrew logice i zasadom rynkowym. Czy wzrosną ceny materiałów? Wszystko zależy od rynku zbytu, krajowy po kilkuletnim rozgrzaniu zwalnia do dawnych poziomów. Publiczne inwestycje też pewnie w całości nie zaspokoją możliwości podażowych, a energetyka i budownictwo wojskowe, tam spodziewam się dużego skoku wydatków w budowlance.
A jeżeli odbudowa Ukrainy ma się odbyć polskimi materiałami, firmami, pracownikami
Myślę, że mogą mieć tych fabryk za mało, aby zaspokoić tak ogromne zapotrzebowanie na materiały budowlane. Tam są miasta zrównane z ziemią.


@bosman1705: a jak to właściwie wygląda w porównaniu ze stratami i powojenną odbudową Polski? Bo nam raczej nikt cegieł z zagranicy nie przysyłał, a jakoś poszło...