Wpis z mikrobloga

@Jacek12: słowo klucz "czasami". Nie tak dawno dostałem mandat 100zł i 2 pkt za brak włączonych świateł, ot zakręciłem się i nie przekręciłem włącznika. Przecież można było dać pouczenie albo machnąć ręką żebym włączył światła, ale po co jak ładniej wygląda xx wlepionych mandatów na koniec dnia i może premia będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc dałem sobie prawo powytykać ich(policjantów/policjantek) błędy
tysiacletni - @Jacek12: słowo klucz "czasami". Nie tak dawno dostałem mandat 100zł i ...

źródło: 20140417_120835

Pobierz
@tysiacletni

Wszystko rozumiem, ale wątpię żeby w drugą stronę to tak wyglądało. Wpieprzyli by mi mandat aż miło, a ja sobie tylko filmik na portal ze śmiesznymi obrazkami wstawiłem ( ͡ ͜ʖ ͡)


Można by się kłócić wówczas, że nie doszło do istotnej zmiany prędkości więc teoretycznie wymuszenia nie było.

ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby
zmusić kierującego do zmiany kierunku lub pasa
@Krupier: Film tego nie oddaje ale wyhamowałem praktycznie do zera więc raczej była istotna zmiana prędkości. Gdybym był złośliwy albo chociażby zamyślony to bym się wpieprzył w ten radiowóz.
@Thexil:Tu akurat była by ich wina i z tego co mi się wydaje 1000 zł za spowodowanie kolizji + 300 za wymuszenie pierwszeństwa, ale mogę się mylić bo stawki mandatów to się ostatnio bardzo często zmieniają
@tysiacletni ale na co liczysz, że policja ma w ogóle nie dawać mandatów i olewać wykroczenie bo im też się zdarzają? Ja grubo w ponad połowie przypadków kiedy zostałem zatrzymany przez policję to skończyło się na wykroczeniu. W zeszłym tygodniu przejechałem na czerwonym nas ranem przed policją, zagadałem się nie zauważyłem że już się żółte zmieniało, pogadaliśmy sobie na z nocki wracałem na pustej drodze, policjanci kazali mi jechać do domu i