Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktoś na tym portalu, który wytłumaczy mi jakim cudem za Tuska inflacja miałaby się zmniejszyć? Bo wiem, że nie brakuje głupców którzy wierzą w populistyczne biadolenie Tuska, oczekuję merytorycznej odpowiedzi. Od siebie dodam, że według moich wyliczeń inflacja za Tuska pójdzie jeszcze wyżej niż za rządów PIS:
* Babciowe (8mld)
* 13+, 14+ (22mld)
* Mieszkanie+ (ponad 20mld)
* Kwota wolna od podatku 60k (ponad 30mld)
* 800+ (25mld)
Czysta kalkulacja podpowiada ponad 100mld, kto za to zapłaci? Rząd nie ma swoich pieniędzy!
#konfederacja #platformaobywatelska #tusk #mentzen #polityka #koalicjaobywatelska
Propagidator - Czy jest tutaj ktoś na tym portalu, który wytłumaczy mi jakim cudem za...

źródło: obraz_2023-05-25_182214789

Pobierz
  • 39
@Latarenko: Haha, no tak szachy 8D Tuska XD, ty już wiesz, że on tak mówi specjalnie, żeby póżniej zrobić 180 stopni inaczej XDD (nie rozmieszaj mnie taką dziecinną retoryką.) Są jakieś dowody na to? Czy tylko puste wróżenie z fusów wykopka? Ten facet ma w dupie interes Polski, sprzeda każdą populistyczną gadkę, żeby dojść do władzy. Założymy się o 10k, że jak dojdzie do władzy to wszystko zrealizuje, żeby nie odebrali
@Latarenko: Trzeba mówić ludziom, że Żydzi dostaną naszą polską ziemię. To bardziej chwyci. I co więcej, myślą państwo, że jak oni dostaną tę polską ziemię to będą sami ją uprawiać? Oni zatrudnią Polaków, założą Polakom chomąto i będą uprawiać nimi pole. Bardziej przerażająca wizja, prawda? [...] W ten sposób trzeba mówić, to jest bardziej emocjonalny przekaz, bardziej trafia do człowieka, zwłaszcza do naszych wyborców" ( ͡º ͜ʖ͡º
@PrzeKomentator:

A powinien, w końcu to ta partia obecnie rządzi.

Widzę, że nie rozumiesz. Pytam się co mnie obchodzi, że PIS wprowadza 800+? To znaczy, że jak ktoś coś robi żle, to ja też mam to zrobić? Jak ktoś jest czemuś przeciwny to nie obchodzi go, że X, czy Y zrobiło to, siamto... Tusk tylko pokazuje swoje realne intencje (akurat dla mnie to już było oczywiste od lat), ale mimo takich
@Logan00: Przecież to prymitywna manipulacja... Likwidacja jest traktowana jako 'koszt'?! Słucham? Przecież likwidacja = dodatkowe pieniądze w budżecie państwa. Czy wy już na prawdę sami myśleć nie umiecie? Swoją drogą widziałem ten obrazek, Koroluk wklejał to gówno w swoim filmie anty-konfie. Niestety jego widzowie również łykali tą manipulacyjną graficzkę, bo słupki się zgadzają XD Analizujcie trochę sami, a nie łykacie wszystko, bo jest zgodne z waszą narrację
* Babciowe (8mld)


@Propagidator: ciekawa kwota, zwłaszcza, że jeszcze nie przedstawili nawet szczegółów tego projektu. Pewnie z konfederackich mediów.

Kwota wolna od podatku już nie pasuje konfederatom nagle xd? Przecież non stop o tym słychać na przestrzeni lat z ust konfederatów.

Dobrowolny zus, likwidacja dochodowego, obniżka vat i reszta rzeczy to już mądrzejsze nie podliczać kosztów, bo z partii mencena?

bez obrazy ale ktoś tutaj jest hipokrytą
@Logan00: Przecież to prymitywna manipulacja... Likwidacja jest traktowana jako 'koszt'?! Słucham? Przecież likwidacja = dodatkowe pieniądze w budżecie państwa.


@Propagidator: co #!$%@?? xD Jaka logika stoi za tym, że według ciebie obcięcie wpływów to więcej pieniędzy? XD

Czy wy już na prawdę sami myśleć nie umiecie? Swoją drogą widziałem ten obrazek, Koroluk wklejał to gówno w swoim filmie anty-konfie. Niestety jego widzowie również łykali tą manipulacyjną graficzkę, bo słupki się
@Propagidator: Zaraz, interesujesz się polityką 10 lat i myślisz że Tusk to wszystko zrealizuje? xD

Polecam ten wykład Mentzena o marketingu politycznym gdzie pada ta 5 konfederacja która chętnie spamują wszystkie media. Jest chyba na kanale namzależy.
Tam jest powiedziane wyraźnie, że to nie politycy ustalają zasady gry tylko się do nich dostosowują. Tak naprawdę cała klasa polityczna świadczy o społeczeństwie, bo politycy mówią to co ludzie chcą usłyszeć.
I takie
Ale ja nie chcę żadnych waloryzacji,


@Propagidator: Waloryzacja emerytur o wskaźnik inflacji. Wskaźnik ten jest ustalany przez rząd i w ostatnich latach wynosił sporo mniej niż inflacja. Dodatkowe emerytury są zabiegiem księgowym, obliczonym na efekt propagandowy.

Na marginesie zaznaczę, że w 2020 Krzysiu poparł projekt dodatkowych świadczeń socjalnych, Kulesza był przeciw, a reszta "nie miała zdania", także tutaj też kierowałbym się zasadą ograniczonego zaufania.

jestem za ucięciem wszelkiego rozdawnictwa


Równie dobrze
co #!$%@?? xD Jaka logika stoi za tym, że według ciebie obcięcie wpływów to więcej pieniędzy? XD


@Kryspin013:
Pomyliłem się, chodziło mi więcej pieniędzy dla obywateli, a nie dla budżetu państwa. Czyli, tak jak teraz z akcyzy i wysokich podatków wszystko idzie do budżetu, żeby finansować socjal to likwidując socjal + podatki te pieniądze nie pójdą do kieszeni państwa, tylko obywateli, a co za tym idzie płacę automatycznie wzrosną płacę, oraz