Wpis z mikrobloga

Dzwonię po lokalnych serwisach samochodowych celem wymiany opon zimowych (tak wiem już prawie czerwiec ( ͡º ͜ʖ͡º) ).

Tu gdzie mieszkam - 220 PLN xD ok mieszkam nad morzem w małej mieścinie to zadzwonię do następnej miejscowości - Kołobrzeg

W jednym pierwszy termin poniedziałek - 180 PLN, następny serwis będę czekał 3h i cena 165 PLN, kolejny facet pyta się jakie auto i jak dowiaduje się, że mam czujniki w felgach stwierdza - Panie z tym Pana autem same problemy to tanio nie będzie jeszcze programować to trzeba.... Wyjdzie bo czujniki + programowanie 220 PLN

Podzwonilem 10 minut do kilku serwisów i kaplica więc dzwonię do swojego ASO.

Tak wymienimy Panu opony na jutro koszt 105 PLN. Programowanie w cenie, czujniki wiemy przecież, że są co to za problem poczeka Pan 20 minut wypije kawie i odbierze auto.

W ASO jest taniej niż u jakiś Januszy do czego to doszło :D

#kolobrzeg #koszalin (bo ASO tam) #motoryzacja #samochody #inflacja
  • 52
@Caracas: jakiś czas temu miałem serwis klimatyzacji, sprawdziłem kilkanaście serwisów i w ASO wyszło najtaniej lub tyle samo, a części oryginalne :)
Bo wywala błąd po wymianie. Trzeba system resetować (już nauczyłem się robić to sam). Jak tego nie zrobisz świeci się serwis.


@Caracas: Co?! O boże co to za kretynizm. Mój hyundai ma czujniki, które się programuje pod model i tyle. Potem działają w dowolnym aucie, na które się je zamontuje bo wystarczy że są ustawione pod model i są w zasięgu odbiorników w nadkolach
@cwlmod W nowych Renault po wymianie opon widnieje komunikat rozpoznawanie w trakcie potem zapala się choinka ;) Trzeba przytrzymać kilka przycisków jednocześnie i zresetować system. Po tym wszystko wraca do normy
@Caracas jakiś czas temu chciałem zamówić opony u dużego wulkanizatora, już nie janiszex.

zaśpiewali mi 1550 za najtańsze markowe opony (nexeny nfera czy jakoś tak) ale wymiana w cenie!

no to cyk na Oponeo przy kasie patrzę, a tam cena 1150 xD
przyjeżdżam z tymi opiniami patrzą na mnie i całkiem serio babka mi mówi że wymiana opon 17" 210 zł xD

2 lata temu brałem 19" klebery za 1450 i wymiana