Wpis z mikrobloga

Dzwonię po lokalnych serwisach samochodowych celem wymiany opon zimowych (tak wiem już prawie czerwiec ( ͡º ͜ʖ͡º) ).

Tu gdzie mieszkam - 220 PLN xD ok mieszkam nad morzem w małej mieścinie to zadzwonię do następnej miejscowości - Kołobrzeg

W jednym pierwszy termin poniedziałek - 180 PLN, następny serwis będę czekał 3h i cena 165 PLN, kolejny facet pyta się jakie auto i jak dowiaduje się, że mam czujniki w felgach stwierdza - Panie z tym Pana autem same problemy to tanio nie będzie jeszcze programować to trzeba.... Wyjdzie bo czujniki + programowanie 220 PLN

Podzwonilem 10 minut do kilku serwisów i kaplica więc dzwonię do swojego ASO.

Tak wymienimy Panu opony na jutro koszt 105 PLN. Programowanie w cenie, czujniki wiemy przecież, że są co to za problem poczeka Pan 20 minut wypije kawie i odbierze auto.

W ASO jest taniej niż u jakiś Januszy do czego to doszło :D

#kolobrzeg #koszalin (bo ASO tam) #motoryzacja #samochody #inflacja
  • 52
kolega wulkanizator bierze 80zl, ale jak ma wymienić i zabrać stare opony to już 150zl. Jakoś od rok temu dowalili spore opłaty za kontenery z oponami. Kiedyś tir zabierał wannę za darmo(albo jakies grosze), a teraz to są spore opłaty, wiec tylko czekać, az znów zacznie się wysyp śmieci w lasach.


@Tigermass: przecież opony możesz do ekoportu czy tam pszoku oddać za friko.
@sotilas Zaczynałem od majtka pokładowego za 900 USD na studiach. Potem pierwszy kontakt na oficera z tego co pamiętam 2800 euro (kiepski armator i statek ale tylko oni brali bez doświadczenia). Potem od 4 do 2 oficera na kontenerach od małych po ogromnie 3130-3890 euro. Od jakiegoś czasu pracuje na pasażerskich statkach za 1 offa. Krótkie kontrakty, emerytura opłacana w Danii i płacą jak siedzę w domu. 6 z przodu jest miesiąc
@Krupier: można, ale jest ograniczona ilość. Nie wiem czy to zależne od gminy, ale u mnie przykładowo można wywieźć na wysypisko Max 200kg mieszanych odpadów rocznie na jeden adres zamieszkania w dodatku tylko w środy od 8 do 12 xD. Większości ludzi nie chce się bawić, tracić czas i paliwo i wola dopłacić do usługi. No i jak robiłeś jakis remont czy wywiozłeś coś to masz pecha, musisz składować u siebie
@sotilas Tak podaje kwoty jakie dostajesz już do ręki po odporowadzeniu podatków w SKAT Danii. W Polsce nie odprowadzasz już bo jest podpisana umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między RP a królestwem Danii.
@aboloniusz: potwierdzam, jeżdżę już jakiś czas i nie ma problemu. Zaznaczę tylko, że jeżdżę gówno toyotą Yaris z silnikiem 1.0 bez turbo, ma zero mocy, dodatkowo głównie po mieście/na stację trasy max 30 km. Nie wiem jak w innym przypadku by się sprawdziły ale dla mnie rozwiązanie top
kolega wulkanizator bierze 80zl, ale jak ma wymienić i zabrać stare opony to już 150zl.


@Tigermass: no to ładnie rucha xD U mnie 5 złotych za opone zostawioną, a na utylizacje można oddać za free jak się płaci za wywóz śmieci normalnie
@SzlachcicPolny: kiedyś tez brał 5zl jak był darmowy wywóz. I tak jak wyżej w komentarzu, może to kwestia gminy, ale kiedyś odbierali od niego wielki kontener(coś jak naczepa od tira) za darmo, a teraz płaci za to jakaś tam kwote. Jak indywidualnie się wywozi No to tez wyżej pisałem, u mnie w gminie max 200kg na adres zamieszkania. W styczniu wywozilem pare taczek gruzu i opon za darmo dzisiaj już by
mieszkam nad morzem w małej mieścinie


@Caracas: z ciekawosci, co ludzie w takich miastach robia poza sezonem?

Pytam, bo na moje laickie oko to ci szczesliwcy ze spora chata z duza iloscia pokoi na wynajme maja 3-4 miesiace oblawiania sie... a potem pojecia nie mam co. Rownolegle pracuja na etacie? Jada na pare miesiecy na magazyn za granice? Obijaja sie?
Ja wiem ze w takich miastach sa sklepy, restauracje, ktos w
@sotilas Poczytaj sobie lepiej jakie podatki płacą marynarze w Danii. Armator jest duński i płace tam podatki. Dostaje nawet listy w Duńskiego US z podsumowaniem