Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jaka była mentalność Polaków przed 2015 r.? Jak sobie nie zarobisz, to będziesz żyć biednie. Państwo da ci pewne pieniądze, żebyś nie umierał na ulicy z głodu, ale nie oczekuj nic więcej. A co zrobił ten karakan i całe to gowno z pisu? Tylko daj, daj, daj. 500 zł za mało, małpa chce 800 zł i dostanie. Rok ma 12 miesięcy, ale małpa chce 15 pensji to tyle dostanie. I tak kur wa w kółko. Wmówił też ludziom, że im się to po prostu należy. Obecne kampanie to tylko obiecywanie kolejnych świadczeń finansowanych naszymi własnymi pieniędzmi. Nie jakieś sensowne zmiany systemowe, inwestycje w danych obszarach gospodarki. Tylko dawaj hajs do kieszeni. A jakby któraś partia powiedziała, że likwiduje to rozdawnictwo, to z marszu przegrałaby wyboru. A dajcie spokoj, w tym kraju dobrze nigdy nie będzie. #polska #polityka
fanmarcinamillera - Pamiętacie jaka była mentalność Polaków przed 2015 r.? Jak sobie ...

źródło: IMG_7516

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: Ale zobacz że teraz wszystkie partie oprócz konfy popierają te wszystkie socjale,
bony turystyczne, kolejne emerytury.. Coraz to głupsze pomysły wymyślają byle by łupić pracujących a dawać nierobom
  • Odpowiedz
@vladowme: jeśli chodzi o pracę to i tak mamy jeden z najniższych wskaźników bezrobocia,
ostatnio jak pisałem o tym na mirko - dzień później widziałem te same wyliczenia na twitterze i linkedinie
- gdyby nie takie 800+ które będzie kosztowało ponad 60 miliardów rocznie - to każdy pracujący Polak nie musiałby płacić podatku dochodowego - bo rocznie do budżetu z tego podatku wpływa też około 60 miliardów.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: przecież wiesz że nie mogą publicznie teraz tego powiedzieć na głos bo by ich to spaliło,
te wszystkie wypowiedzi bosaka o tym że rozszerzy itp były przed wyborami prezydenckimi - jakby powiedział ze chce całkowicie znieźć to od razu jakby samobója strzelił
  • Odpowiedz
konfa hipotetycznje rządząc nie zniesie 500+ to nie będzie podwyższać, mogą też modyfikować ten program i na pewno by to robili w kierunku bardziej sprawiedliwym


@Gringo44: tak, tylko dla katolików i onuc.
  • Odpowiedz
@scarecrov: Z tym wskaźnikiem to trochę bym podchodził z przymrużeniem oka, najmniejszy procent bezrobocia też nie jest korzystny. Trochę będę bronił 500+ a przyszłego 800+ a trochę będę hejtował. Sam w sobie program na plus pomimo, że jestem bezdzietny to w skali mikro fajnie oddziałuje ale z praktyki wiem ze tak jak istnieją normalne rodziny które pobierają tak i występuje patologia która na tym żeruje. Powinno być więcej regulacji ustawione na
  • Odpowiedz
@scarecrov: muszą obiecywać bo partia, która nie będzie obiecywać cudów i rozdawnictwa nie ma szans się przebić do władzy, inna sprawa czy spełnią to co obiecują
  • Odpowiedz
Ale zobacz że teraz wszystkie partie oprócz konfy popierają te wszystkie socjale,

bony turystyczne, kolejne emerytury..


@scarecrov: To nieprawda. Tylko pojedynczy posłowie nie popierają. Partia nie ma jednolitego stanowiska a narodowcy głosowali wręcz za częścią socjali.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera najbardziej mnie #!$%@?, że w czasie tamtego kryzysu przeszliśmy faktycznie najlepiej, to pisowcy się centralnie śmiali z hehe zielonej wyspy, a teraz chlip chlip no jesteśmy prawie najgorsi, bo wszędzie nie jest różowo xd a ja miałem tuske i było, więc od was gnoje też wymagam, chcieliście pokazać, że jesteście lepsi. może nie głosowałem na PiS, ale chyba mogę mieć też jakieś wymagania.
  • Odpowiedz