Wpis z mikrobloga

We Wrocławiu na placu bema koło dawnej siedziby googla powstał pierwszy w Polsce próg zwalniający dla rowerzystów. Ogranicza wjeżdzanie z dużą prędkością pod koła samochodów. Jest także pomysł na próg zwalniający dla pieszych - dzieci wybiegających ze szkoły #wroclaw
Biesiadnik - We Wrocławiu na placu bema koło dawnej siedziby googla powstał pierwszy ...

źródło: FwjhBv8WwAAU2uf[1]

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Biesiadnik: Ale zupełnie serio, powinien być bezwzględny STOP dla rowerzystów przed przejazdem wymuszony jakimś wynalazkiem typu próg. Nie zliczę ile razy nieomal nie skasowałem jakiegoś pedalarza (nie mylić z rowerzystą), który nie ma nawet odrobiny rozumu. Wyskakuje taki z liści czy zza rogu kamienicy i ma pretensje, że go nie widziałeś...
  • Odpowiedz
ja bylbym za. w gdansku kolo olivia bs center jak sie skreca z grunwaldzkiej w strone przystanku skm przymorze, jest tak ze ma sie zielone na skret i zielone maja rowerzysci. codziennie widzialem jak komus na centrymetry przed maska jakis idiota smigal na rowerze
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: Ma być stop bo ty jesteś #!$%@? kierowcą i nie uważasz na rowerzystów xD tak na pewno wyjeżdżają ci na przejście z prędkością dzwięku po to żeby się poobijać albo nawet zginąć na złość wielkiemu, sprawiedliwemu samochodziarzowi xD

Co wy ćpiecie, więcej rozwagi wokół skrzyżowań i tyle. A jak wyskakują ci zza kamienicy to pretensje też możesz kierować do zarządcy o gównianą organizacje
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy nie wszędzie ale w ruchu miejskim jako najszybszy i najmniej uciążliwy środek transportu.
Nie wiem skąd wzięliście przeświadczenie o nieśmiertelności albo o tym że i czemu nie przed pociągiem xD daleko p0lackom do cywilizacji
  • Odpowiedz
@Biesiadnik: a to nie tak, że pomalowali i postawili krawężnik, żeby ludzie nie wjeżdżali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i to chyba nie Wrocław, co?
  • Odpowiedz
To nie jest nawet Polska. Ktoś w komentarzu napisał że to jest Macedonia, w mieście Tetovo.

https://www.reddit.com/r/CrappyDesign/comments/mu5vks/-/gv6g3n1

https://www.reddit.com/r/CrappyDesign/comments/mu5vks/our_municiplaity_made_bike_lanes_for_us_finally/

@deryt

@Biesiadnik: @PoItergeist @Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen

Mieszkam przy Bema. Nie kojarzę ani tego "progu" ani budynku w tle. Siedziba google była w budynku z oszkloną ścianą o zupełnie innym wyglądzie. OP trolluje
  • Odpowiedz
Ale zupełnie serio, powinien być bezwzględny STOP dla rowerzystów przed przejazdem wymuszony jakimś wynalazkiem typu próg.


@sierramikebravo: xDDDD

Swego czasu, jak jeszcze mieszkałem w Krakowie, to problem z "przejazdami" był marginalny, choćby dlatego, że ścieżek rowerowych było mało, a jeśli już były, to często wzdłuż jezdni, gdzie rowerzysta był normalnym uczestnikiem ruchu. I było dzięki temu szybko i bezpiecznie. Teraz mieszkam w warszawie i wszędzie są "ścieżki". Jak w Krakowie jechałem
  • Odpowiedz
Gdyby infrastruktura samochodowa w Polsce była tworzona na takim poziomie jak infrastruktura rowerowa, to narzekania i bólu dupy było o wiele więcej niż było przed wejściem do UE.
  • Odpowiedz