Wpis z mikrobloga

Ciężko. Ja prowadząć działalność 3 lata mając dochód ponad 20k PLN dwa lata temu musiałem do wniosku dodać partnerkę która ma UOP xD
  • Odpowiedz
@Blomex: jeśli spełnisz odpowiednie kryteria to jest to na ten moment do zrobienia w kilku bankach. Jak rozliczasz podatki w PL to dostaniesz w złotówkach.
  • Odpowiedz
@Blomex przerabiałem temat - książkę prowadzić w złotówkach przecież bo tak odprowadzasz podatki i tutaj mieszkasz. 90% banków musisz mieć działalność minimum 12 miesięcy a najlepiej z zamkniętym rokiem podatkowym i rozliczonym PITem. Lepiej chwile poczekać i zaaplikować z takim kompletem :)
  • Odpowiedz
  • 0
@michalowoz: co masz na myśli, żeby prowadzić książkę w złotówkach? Mam księgowego, jedyne co robię to wystawiam fakturę w $ (i jednocześnie od razu przeliczonym kursem z dnia poprzedniego w PLN)

Ale chyba faktycznie najszybciej w przyszłym roku.
  • Odpowiedz
@Blomex no tak, ale jak odprowadzasz podatki w Polsce na ryczałcie to prowadzisz ewidencję przychodów a liniowy itd to masz KPiR, tam na pewno masz przychody w złotówkach przeliczone wg kursu NBP i płacisz korespondujący do tego podatek. Bank zawsze pyta o to jako pierwszy punkt
  • Odpowiedz
#kredyt #programista15k #b2b #kredythipoteczny jak bardzo mam przesrane jeśli chodzi o zdolność kredytową, jeśli jestem na ryczałcie, zarobki w USD, działalność prowadzona poniżej roku? Po roku/dwóch prowadzenia działalności idzie coś dostać, czy średnio? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Blomex: Według rekomendacji KNF kredyt powinien być zgodny z walutą głównego dochodu, jednak według ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychody w walucie obcej
  • Odpowiedz