Wpis z mikrobloga

Diesel to jednak wygoda lejesz paliwo filtry olej i tyle Cię obchodzi. Z tej wygody zapomniałem że w drugim benzyna gaz trzeba świece wymieniać.

12K przejechały. Jakbym pamiętał to bym zmienił je wcześniej, zawsze co jakieś 8-10k zmieniałem w tym aucie. ale że ostatnio ze świecami wpadła nowa listwa zapłonowa, to ona pewnie zrobiła robotę że nadal było ok. Mam nadzieje że mocno nie skróciło to jej żywotności.

ze 3km zrobiłem na nowych świecach i duża różnica na plus.

ta 3 świeca najgorsza, nawet jakby nadtopiona była lekko xd na samym dole porównanie nowa i stara.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
r5678 - Diesel to jednak wygoda lejesz paliwo filtry olej i tyle Cię obchodzi. Z tej ...

źródło: swiece2023

Pobierz
  • 22
  • 0
@ChempyTuj: w gazie tak. na tyle ogólnie starczają ludziom i nawet są porady że świece to najlepiej z olejem razem zmieniać co dobrze się pokrywa. Tu masz przebieg 12k.. i to już było za dużo.
45zł kosztują 4 świece.


@r5678: ja ostatnio płaciłem prawie 300 za 4 ale pewnie zależy od auta. Chociaż mam znajomych co jeżdżą na gazie i nigdy nie słyszałem żeby razem z olejem wymieniali
  • 0
@WykopanyDzon: ja zawsze dynamometrykiem dokręcam na 28nm. nie mam problemu z odkręcaniem czy przykeręcaniem.

świece jak dobrze wyregulowany gaz to co 30-40 tys km


@SuperBasshunters: można by dyskutować.
Miałem dwa auta z gazem, jeden stag, drugi lpg tech. oba idealnie korekty ustawione i zero problemów. i w obu świece co 10K około. Dwa auta, dwie różne instalacje, na innych częściach, w stagu były wtryski hana a reduktor zavoli n. w
@r5678 coto za instalacja i samochód? U mnie po 60k nadal śmiga, jeżdżę tylko na regulacje
jakbym do swojego co 10k wymieniał to chyba zostawiłbym auto w garażu jako eksponat. Komplet oryginalnych do v6 400 zł
@r5678 każdy ma swoje widzi misie, większość źródeł z którymi się spotkałem mówiło o skróceniu interwału wymiany świec o połowę na lpg, czyli np z 60 do 30 tys lub 100 do 50 tys. Tak też ja, rodzina i znajomi robili i było wszystko ok z silnikami i świecami. Sam wykręcałem do kontroli co 20 tys.
edit: a i zapomniałem dodać, że świece zawsze NGK mieliśmy
Diesel to jednak wygoda lejesz paliwo filtry olej i tyle Cię obchodzi.


@r5678: W benzynowym to filtr paliwa zwykle odchodzi. Masa ponad 20 letnich samochodów potrafi jeszcze jeździć z oryginalnymi filtrami. A w dieslu raz czy dwa nie zmienisz i duża szansa że zatka się na tyle że samochodu się nie odpali.