Wpis z mikrobloga

Mówi się, że Konfederacja to zamordyści. Ja proponuję jednak spojrzeć kto faktycznie jest zamordystami w tym kraju.

Lewica/KO (na podstawie sytuacji w Polsce podczas pandemii, programów C40 Cities oraz Fit for 55, które są promowane przez posłów tych partii i np. prezydenta Trzaskowskiego)
- Lockdowny (ubicie branży gastronomicznej, kary finansowe za prowadzenie działalności i wychodzenie z domu)
- obowiązkowe szczepionki, restrykcje dla niezaszczepionych (wręcz były otwarte głosy, że należy im uprzykrzać jak najbardziej życie)
- ograniczenie spożycia mięsa, nabiału
- ograniczenie zakupów np. ubrań
- zakaz rejestrowania nowych samochodów spalinowych i ograniczenie korzystania z prywatnych samochodów
- ograniczenie podróży samolotami

Konfederacja:
- zakaz aborcji

Ja obecnego zakazu aborcji NIE POPIERAM. Jestem za kompromisem aborcyjnym (możliwośc usuwania dzieci z gwałtów, chorych, zagrażających zdrowiu matki, możliwość usuwania ciąży na bardzo wczesnym etapie).
Ale zakaz aborcji to jest ograniczenie, które realnie wpływa na życie malutkiego ułamka procenta społeczeństwa. Aborcja to nie jest jazda autem czy zakupy, które robimy codziennie.

Więc Konfederacja chce wprowadzić zakaz który prawdopodobnie nigdy nie odbije się na życiu znacznej większośći z nas (a dodatkowo można jechać za granicę i zrobić czyli w sumie łatwo obejść).
Natomiast Lewica KO chce wprowadzania wielu zakazów, które będą codziennie odbijały się na życiu każdego z nas.

Kto jest więc większymi zamordystami?

#konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy #polityka #bekazkonfederacji
  • 57
Ja obecnego zakazu aborcji NIE POPIERAM. Jestem za kompromisem aborcyjnym (możliwośc usuwania dzieci z gwałtów, chorych, zagrażających zdrowiu matki, możliwość usuwania ciąży na bardzo wczesnym etapie).

Ale zakaz aborcji to jest ograniczenie, które realnie wpływa na życie malutkiego ułamka procenta społeczeństwa. Aborcja to nie jest jazda autem czy zakupy, które robimy codziennie.


@cebularz_szkorbutnikowy: Dopóki nie powstanie możliwość aborcji prawnej dla mężczyzn to równie dobrze może być całkowity zakaz na terenie całej
dopisz do listy, że 50% członków konfederacji zabrania mi robienia zakupów w niedzielę.


@Klimbert: Niestety nie mogę już wyedytować posta. Zgadzam się, to też jest moim zdaniem zła decyzja Konfederacji. Ale Lewica jeszcze chętniej poparła tę ustawę plus chcą dodatkowo wprowadzić zakazy jak napisałem na samej górze.

"Sejm uchwalił ustawę, która zaostrza zakaz handlu w niedziele. Nowelizacja pozwoli na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe, o ile przychody z
@Chris_Karczynski: jak już nie daj Boże dostanie sepsy to nie zdążę z nią dojechać do Czech/Słowacji. Choć wiem, że to był jednostkowy przypadek w PL. Niemniej efekt mrożący pozostał. Dodatkowo w Czechach/Słowacji robią aborcję na życzenie tylko do określonego miesiąca (3?), a wady letalne mogą się ujawnić w znacznie późniejszym okresie.
@cebularz_szkorbutnikowy Lewica to zamordyści z tym się zgadzam. Ale w poście napisałeś Lewica KO, a akurat KO cały czas była
@Klimbert: No to KO w tym przypadku zagłosowało lepiej (przeciwko uszczelnieniu).

Ale w sejmie jest tyle głosować, że zawsze zanjdziemy jakieś pojedyncze głosowania, gdzie raz partia Y zagłosowała w kogoś mniemaniu lepiej, a innym razem partia Y. Nie znajdziemy Partii, która w 100% głosowań będzie działała zgodnie ze światopoglądem wyborcy - nie da się.

ALE połowiczne zagłosowanie za uszczelnieniem handlu w niedziele (bo Konfa była podzielona), to w dalszym ciągu jest
@cebularz_szkorbutnikowy: a to że zamiast "lewackich" praw człowieka chcieliby opierać prawo o biblię? Że wyłacznie katolik mógłby być sędzią? To że chcą zatrzymać rozwój gospodarczy zanim nie urodzi się więcej ludzi (w sensie Polaków)? Że popierają zakaz handlu w niedzielę? Że chcą cenzury internetu?

Do tego kim obsadzą listy wyborcze, klaunami typu Braun, panasiuk ha tfu, Kaja Godek?

Głosuj raczej na Sośnierza, Kuleszę i Dziambora i to co stworzą bez nacjolnalistycznych
@cebularz_szkorbutnikowy: Konfa to ultraprawica świtopoglądowa. Będziesz więc miał lub mógł mieć następujący zamordyzm:
- niemalże całkowity zakaz aborcji (także dot. gwałtu, mówił o tym Mentzen)
- zakaz invitro
- zakaz eutanazji (przy czym dodajmy, że teraz też jest zakazana. Po prostu nic się nie zmieni w tym kierunku.)
- dalszy brak praw dla osób LGBT (przy czym nie chodzi mi o przywileje, ale chociażby o legalne związki partnerskie)
- zakaz rozwodów
zakaz aborcji


@cebularz_szkorbutnikowy:

A np zakaz handlu w niedzielę, zakaz posiadania marihuany, zakaz związków partnerskich, zakaz korekty płci w każdym wieku? do tego wyjście z unii europejskiej, ustanowienie konstytucji RP w zgodzie z prawami i nakazami kościoła katolickiego, wypowiedzenie części umów międzynarodowych dotyczących praw człowieka, powszechna "klauzula sumienia?
(To są pomysły Bosaka, które można znaleźć w jego "Nowym Porządku". Widać, że bardzo inspirował się ideami Ordo Iuris)
@Klimbert: @assninja

Niezły robicie odlot xd Konfederacja nie ma tych rzeczy w swoim programie wyborczym ani ich nie propaguje w obecnej kampanii, wy wmawiacie ludziom, że zrobią to czy tamto ale nie ma ku temu racjonalnych przesłanek.
Można wyszukiwać kompromitujące Tweety sprzed 5 lat ale jakby jakby poszukać to większośc polityków takie ma.

Nie ma być żadnego zakazu invitro (ma być niefinansowane z budżetu), nie ma być żadnego zakazu rozwodów (skąd
nie ma być żadnego zakazu rozwodów (skąd ten pomysł w ogóle


@cebularz_szkorbutnikowy: ordo iuris, organizacja w której pracuje żona Krzysztofa Bosaka.

No tak, wrzucam ci konkretne wypowiedzi polityków konfederacji ale się nie liczą bo ponieważ się nie liczą. Na pewno zmienili zdanie hehe.

A specjalnie znalazłem do wszystkich źródła ehh.
poruszaci non stop problemy dotyczące marignesu społeczeństwa


@cebularz_szkorbutnikowy:
Wyjście z UE dotyczy wszystkich Polaków
związki partnerskie to są pewnie setki tysięcy par hetero
Zakaz handlu w niedzielę też dotyczy wszystkich Polaków
Do tego wg Bosaka:

Należy wprowadzić także zasadę, że polskich sądów nie obowiązuje wykładnia prawa tworzona przez międzynarodowe instytucje sądownicze


Czyli praktyce np likwiduje możliwość odwoływania się obywateli RP do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.