Wpis z mikrobloga

Mówi się, że Konfederacja to zamordyści. Ja proponuję jednak spojrzeć kto faktycznie jest zamordystami w tym kraju.

Lewica/KO (na podstawie sytuacji w Polsce podczas pandemii, programów C40 Cities oraz Fit for 55, które są promowane przez posłów tych partii i np. prezydenta Trzaskowskiego)
- Lockdowny (ubicie branży gastronomicznej, kary finansowe za prowadzenie działalności i wychodzenie z domu)
- obowiązkowe szczepionki, restrykcje dla niezaszczepionych (wręcz były otwarte głosy, że należy im uprzykrzać jak najbardziej życie)
- ograniczenie spożycia mięsa, nabiału
- ograniczenie zakupów np. ubrań
- zakaz rejestrowania nowych samochodów spalinowych i ograniczenie korzystania z prywatnych samochodów
- ograniczenie podróży samolotami

Konfederacja:
- zakaz aborcji

Ja obecnego zakazu aborcji NIE POPIERAM. Jestem za kompromisem aborcyjnym (możliwośc usuwania dzieci z gwałtów, chorych, zagrażających zdrowiu matki, możliwość usuwania ciąży na bardzo wczesnym etapie).
Ale zakaz aborcji to jest ograniczenie, które realnie wpływa na życie malutkiego ułamka procenta społeczeństwa. Aborcja to nie jest jazda autem czy zakupy, które robimy codziennie.

Więc Konfederacja chce wprowadzić zakaz który prawdopodobnie nigdy nie odbije się na życiu znacznej większośći z nas (a dodatkowo można jechać za granicę i zrobić czyli w sumie łatwo obejść).
Natomiast Lewica KO chce wprowadzania wielu zakazów, które będą codziennie odbijały się na życiu każdego z nas.

Kto jest więc większymi zamordystami?

#konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy #polityka #bekazkonfederacji
  • 57
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: co wprowadzono? W Polsce nie ma zakazu aborcji i OP tez napisal zle bo takiego zakazu nie bedzie. Bylby niekonstytucyjny. Kazde grzebanie w przepisach aborcyjnych musialoby sie wiazac ze zmiana konstytucji.

Smieszy tymbardziej ze reszta partii krzyczacych o aborcji tez jej nie zalegalizuje bo nie moze ( )
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy: @Bloodhorn Ale problem zakazu aborcji jest inny. W kwestiach światopoglądowych powinni decydować ludzie, bo o ile w kwestiach gospodarczy, ekonomicznych itd. trzeba wiedzy i znajomości tematu, tak w kwestiach światopoglądowych niekoniecznie. Jeżeli najważniejszy polityk w kraju nie popiera aborcji i dlatego jest zakaz to jest coś nie tak. Uważam że w takich kwestiach głos powinni mieć ludzie. Jeżeli większość chce dostępu do aborcji czy to na żądanie czy
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy dokładnie, poza tym kogo obchodzi zakaz aborcji? realnie 1% społeczeństwa? Wg mnie lepiej jakby była opcja aborcji legalna, ale u mnie na aborcję i tak jest już za późno więc mam to w dupie. Jednak jakaś aborcja nie przeszkadza mi dostrzegać innych pozytywów Konfy. Jeszcze taki się nie urodził coby wszystkim dogodził.
  • Odpowiedz
@Bloodhorn: czyli zakazu handlu też nie ma xD
Nie ma też powiązania wyroku TK z 2020 roku z nagłym spadkiem ilości zabiegów aborcyjnych od 2021 roku. Po prostu z roku na rok ilość zabiegów spadła 10cio krotnie przez całkowity przypadek.
  • Odpowiedz
@beerman: aktualnie przepisy aborcyjne dotyczą wszystkich, którzy chcą się zdecydować na dziecko. To, że z żoną nie decydujemy się na 2 dziecko jest włąśnie jej wynikiem.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: kompletnie mieszasz tematy. Jak pisalem sam popieram aborcje ale mam ja kompletnie w dupie. Zwyczajnie drazni mnie pisanie o zakazie ktorego w Polsce nie ma bo to manipulacja. Zadna partia nie jest idealna i gdyby sie pojawila partia z ktora mam wiecej wspolnego to bym na nia zaglosowal.

Ale nie po to protestowalem w 2012 przeciwko rudemu zeby teraz na niego glosowac a gulagi za brak szczepienia czy wieczne
  • Odpowiedz
@Klimbert: no rozumiem jej decyzje, bo moja też się boi. Nie znam się na ciąży, mam nadzieję że pierwszy bombelek był zdrowy, a jeśli pierwszy był zdrowy to pewnie prawie maksymalne szanse, że kolejny też by był. Nie moja sprawa, ale jedynacy często mają specyficzny charakter ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: wiek 35+, co za tym idzie szanse na to, że płód będzie miał wady są niestety wyższe.
Powiedzieliśmy sobie, że jeżeli nie zmienią przepisów to nie podejmiemy ryzyka zachodzenia w ciąże w PL. Przypadek z Pszczyny też nas bardzo poruszył.
  • Odpowiedz