Wpis z mikrobloga

Mówi się, że Konfederacja to zamordyści. Ja proponuję jednak spojrzeć kto faktycznie jest zamordystami w tym kraju.

Lewica/KO (na podstawie sytuacji w Polsce podczas pandemii, programów C40 Cities oraz Fit for 55, które są promowane przez posłów tych partii i np. prezydenta Trzaskowskiego)
- Lockdowny (ubicie branży gastronomicznej, kary finansowe za prowadzenie działalności i wychodzenie z domu)
- obowiązkowe szczepionki, restrykcje dla niezaszczepionych (wręcz były otwarte głosy, że należy im uprzykrzać jak najbardziej życie)
- ograniczenie spożycia mięsa, nabiału
- ograniczenie zakupów np. ubrań
- zakaz rejestrowania nowych samochodów spalinowych i ograniczenie korzystania z prywatnych samochodów
- ograniczenie podróży samolotami

Konfederacja:
- zakaz aborcji

Ja obecnego zakazu aborcji NIE POPIERAM. Jestem za kompromisem aborcyjnym (możliwośc usuwania dzieci z gwałtów, chorych, zagrażających zdrowiu matki, możliwość usuwania ciąży na bardzo wczesnym etapie).
Ale zakaz aborcji to jest ograniczenie, które realnie wpływa na życie malutkiego ułamka procenta społeczeństwa. Aborcja to nie jest jazda autem czy zakupy, które robimy codziennie.

Więc Konfederacja chce wprowadzić zakaz który prawdopodobnie nigdy nie odbije się na życiu znacznej większośći z nas (a dodatkowo można jechać za granicę i zrobić czyli w sumie łatwo obejść).
Natomiast Lewica KO chce wprowadzania wielu zakazów, które będą codziennie odbijały się na życiu każdego z nas.

Kto jest więc większymi zamordystami?

#konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy #polityka #bekazkonfederacji
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cebularz_szkorbutnikowy: ta sama organizacja przyczyniła się do zakazu aborcji ale o tym temacie nie rozmawiamy.

"Do tego się nie posuną"?

Masz całą resztę przykładów, poparcie zakazu handlu, chęć zatrzymania rozwoju gospodarczego... to ze nie mają tego w programie wyborczym nic nie zmienia, pis nie miał w programie #!$%@? 70 milionów na nieodbyte wybory kopertowe a jednak to zrobili.

Masz konkretne wypowiedzi lidera konfederacji i nie tylko, na temat realnych zmian
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy: Na świecie jest bardzo wiele rzeczy, które mają wiele różnych definicji, ale to nic nie zmienia. Dobrze wiesz o co chodzi. Cieszy mnie, że rzuciłeś okiem choćby na Wikipedię skoro pierwszy raz w życiu usłyszałeś takie określenia. Może to jeszcze gdzieś tam kiedyś wyjdzie ci na dobre. I pamiętaj. dobry darwinista społeczny to martwy darwinista społeczny.
  • Odpowiedz
Wyjście z UE dotyczy wszystkich Polaków


@gtk90: https://konkret24.tvn24.pl/polityka/konfederacja-bosak-o-wyjsciu-polski-z-ue-nigdy-takiego-celu-nie-postawilismy-a-co-mowili-6

@gtk90:
W marcu tego roku Bosak powiedział, że Konfederacja NIE MA ZAMIARU wychodzić z Unii więc o czym my rozmawiamy? To że x lat temu narzekał na Uniię jaką ma wartość skoro obecnie, w obecnej partii, prowadząc obecną kampanię wyborczą mówi, ze tego nie zrobią? Wymyślacie bzdury zeby krytykować Konfę a Lewica czy KO otwarcie i OBECNIE mówią, za jakimi
  • Odpowiedz
W marcu tego roku Bosak powiedział


@cebularz_szkorbutnikowy: Jeżeli Konfederacja mówi, że planują wycofać się np z Fitfor55 albo systemu ETS to w praktyce oznacza wystąpienie z Unii Europejskiej
podałeś niedziałający link, ale jak ja mam wierzyć Bosakowi, który przez całą swoją karierę (jeszcze od czasów LPRu czyli prawie 20 lat) mówił, że Polska powinna wyjść z UE i co nagle mu się odmieniło?
  • Odpowiedz
ale jak wygra opozycja to jest spora szansa, że to zmienią (wszystkie 3 partie opozycyjne mają to w programie).


@Klimbert: nic nie zrobią, mogę się założyć o 10 złotych.
  • Odpowiedz
W marcu tego roku Bosak powiedział,


@cebularz_szkorbutnikowy: to jak w końcu jest - to co mówi Bosak się liczy czy nie? Przecież Bosak mówi że chce by to kościół de facto rządził krajem, takiego szaleństwa żadna KO czy lewica nie ma.
  • Odpowiedz
Sranie się przez lewicę, że w Polsce nie wolno zabić dziecka w łonie matki na życzenie jest tak gargantuicznym absurdem, że prawica mogłaby go wyrównać tylko domagając się legalnego bicia pederastów na ulicach.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: aborcja to nie światopogląd. Życie trzeba chronić i już. Nie możesz mordować dzieci i kropka. To, że nie uznajesz dziecka jako człowieka to inna sprawa, czas dorosnąć i przestać wierzyć, że człowiekiem stajesz się magicznie w jakimś tygodniu.
  • Odpowiedz