Wpis z mikrobloga

Czy w tym kraju istnieją jacyś liberałowie? Czy nie ma miejsca na partię, która chce
- poszanowania własności prywatnej,
- prostych i przejrzystych podatków,
- decentralizacji władzy,
- podejmowania decyzji na jak najniższym, bliskim ludziom poziomie,
- rozdziału państwa od religii,
- wolności osobistej,
- niewtrącania się państwa w sferę osobistą obywateli, zostawiając im prawo do dowolnego życia, jeśli nie krzywdzą innych?
Czy to musi być wybór między socjalistami proponującymi 70% podatek a katotalibami, którzy chcą zmuszać kobiety do rodzenia zdeformowanych płodów? Paranoja. Dlaczego nie ma partii, która da mi po prostu święty spokój? Czemu musi mi zaglądać do portfela albo do łóżka. Wszystko musi być podlane socjalistycznym albo faszystowskim sosem. Na prawdę to są takie niepopularne oczekiwania?
#4konserwy #neuropa #konfederacja #polityka
SzybkieSondy - Czy w tym kraju istnieją jacyś liberałowie? Czy nie ma miejsca na part...

źródło: 1280px-Gadsden_flag.svg

Pobierz
  • 89
Ostatnio powstało ugrupowanie Dobry Ruch, które się wcześniej nazywał o Partia Możemy i maja nawet jednego posła w Sejmie (Paweł Szramka)


@R187: hmm byli kukizowcy to źle wróży. W dodatku chyba wzorowali się na hiszpańskiej Podemos z programem (stąd też pewnie nazwa) który jednak nie okazał się liberalny.
Na prawdę to są takie niepopularne oczekiwania?


@SzybkieSondy: Naprawdę, bo obudzisz tego autystyka ortografii paliwodę. W każdym kraju i czasie libertarianie to mały procent społeczeństwa ze względu na kwestie choćby psychologiczne i specyficzny charakter libertarian jak mówi o tym często Jonathan Haidt i Polska nie jest wyjątkiem. Po prostu muszą być w sojuszu z kimś, kto ma bardziej spójne wewnętrznie podstawy (w 95% to będą konserwatywne partie, chadeckie, ze względu na
katotalibami, którzy chcą zmuszać kobiety do rodzenia zdeformowanych płodów?


@SzybkieSondy: Gdy wszystko co wymieniłeś jest przekreślanie przed aborcję to "XD", cucku.

Ja wiem, że zarówno lewacy jak i tradycjonaliści kochają kobiety, ale ludzie. Wszystko ma swoje granice.
Ostatnio w Gliwicach na rynku sobie chillowałem, patrzę a tu jakaś partia się rozkłada ze sprzętem.
Czytam: Partia Liberalna.
Ooo. Mamy w kraju partię liberalną. Ciekawe kto tam siedzi w partii ... o #!$%@? Tanajno xD Aż nabrałem ochoty na hawajską xD
Chcieli bym podpisał listy, ale podziękowałem
BTW. Zapomniałem o tym chłopie gdzieś w czasach Covida jak robił z siebie debila.
był Gwiazdowski co miał w miarę normalne poglądy to dostał 0,5% głosów XDD Polaczki wolą rozdawnictwo i trzymanie za mordy przez k0ściół


@GrandeConnection8884: dostał 0,5% bo myślał, że zrobi 10 wywiadów na youtube i wystarczy, żeby sie dostać do sejmu. Głosowałem na Gwiazdowskiego ale wielka szkoda, że w taki naiwny sposób podszedł do tematu kampanii wyborczej, no i ta nazwa, Polska Fair Play? To sie nie miało prawa udać.
a to już dopuszczalna jest aborcja uszkodzonych płodów? Nawet nie wiedziałem, że się coś zmieniło ostatnio


@Kuklak: na wniosek m.in. konfederosji zlikwidowano przesłankę dopuszczającą aborcję ze względu na ciężkie wady płodu. A dodatkowo memcen byłby za tym, żeby kobiety rodziły dzieci z gwałtu (pewnie dlatego, że zawsze się trochę gwałci).