Wpis z mikrobloga

Czy w tym kraju istnieją jacyś liberałowie? Czy nie ma miejsca na partię, która chce
- poszanowania własności prywatnej,
- prostych i przejrzystych podatków,
- decentralizacji władzy,
- podejmowania decyzji na jak najniższym, bliskim ludziom poziomie,
- rozdziału państwa od religii,
- wolności osobistej,
- niewtrącania się państwa w sferę osobistą obywateli, zostawiając im prawo do dowolnego życia, jeśli nie krzywdzą innych?
Czy to musi być wybór między socjalistami proponującymi 70% podatek a katotalibami, którzy chcą zmuszać kobiety do rodzenia zdeformowanych płodów? Paranoja. Dlaczego nie ma partii, która da mi po prostu święty spokój? Czemu musi mi zaglądać do portfela albo do łóżka. Wszystko musi być podlane socjalistycznym albo faszystowskim sosem. Na prawdę to są takie niepopularne oczekiwania?
#4konserwy #neuropa #konfederacja #polityka
SzybkieSondy - Czy w tym kraju istnieją jacyś liberałowie? Czy nie ma miejsca na part...

źródło: 1280px-Gadsden_flag.svg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
- prostych i przejrzystych podatków,

- decentralizacji władzy,

- podejmowania decyzji na jak najniższym, bliskim ludziom poziomie,

- rozdziału państwa od religii,

- wolności osobistej,


@SzybkieSondy: No to zapraszamy, partia Razem
  • Odpowiedz
@rzuf22: Również pasują, ino wiem jacy tu są użytkownicy, w jakie chochoły wierzą i do czego by się w pierwszej kolejności przyczepili, a tłumaczyć dłużej 2+2 to jakoś mi się dzisiaj nie chce xD

Ale w sumie faktycznie, powinienem zamieścić wszystkie, racja.
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: Bo Polska nie dorosła do dojrzałego sekularnego liberalizmu gospodarczego. Musimy mieć zamordyzm. Jak nie gospodarczy, to światopoglądowy (a często oba naraz).
  • Odpowiedz