Wpis z mikrobloga

zgadza się, bierzesz kredyt,


@ksiezycoweNieruchy: No i tu się Twój plan wysypuje, żeby wziąć kredyt musisz mieć zdolność, żeby mieć zdolność musisz mieć dobry UoP na czas nieokreślony, jak masz dobry UoP to albo masz już nieruchomość i się nie łapiesz (bo kupiłeś w trakcie pompy ostatnich lat) albo nie masz po co wyjeżdżać za granicę.
no i co ja zrobię z 200k PLN w Australii lub Niemczech? Tutaj mogę kupić mieszkanie w centrum dużego miasta na kredycie znacznie poniżej inflacji.


@ksiezycoweNieruchy: Też sobie kupisz mieszkanie na kredycie znacznie poniżej inflacji, różnica będzie taka że tam zrobisz 20% wkładu, a u nas 30%. Tam weźmiesz kredyt na 4% przy inflacji 7%, u nas na 8% przy inflacji 16%. Polska nie jest już od dawna krajem tanich nieruchomości.
@PfefferWerfer to w Koloni to jakaś wielka płyta. Haga jest tanim miastem, a Holandia mnie nie interesuje. Australia to świetny kraj do życia, ale i tak bym pewnie tam wynajął na parę lat żeby się przekonać czy chce tam zyć, koszta najmu są również bardzo przystępne. Ja kupuję przy inflacji 16% na kredyt 4% nowe budownictwo w centrum, gdzie właśnie się rozpoczęła budowa obok kolejnego apartemantowca. Identyczne mieszkania obok do kupna na