Wpis z mikrobloga

4 paczki z allegro zamówione wczoraj przed godziną 13:00, każda od innego sprzedawcy

dzisiaj w sobotę, przed południem, wszystkie paczki dostarczone do jednej multiskrytki

Pod względem tego jak wygląda dzisiaj kupowanie online, to żyjemy w pięknych czasach.

#paczkomaty #inpost #ecommerce
  • 78
  • Odpowiedz
Ostatnio kupiłem item na Allegro o 9 rano, a o 20.30 był już u mnie w paczkomacie. Pierwszy raz mi się to zdarzyło, dodam że zamówienie szło z innego miasta.
  • Odpowiedz
@Murasame: kiedyś to BYŁO :D

Jak coś kupiło się na allegro to spisywałem numer konta, szedłem do banku - wypełniałem ręcznie druk przelewu, stałem w kolejce do okienka. Nie było dostępu do konta online. I czekało się później na paczkę - tylko POCZTA POLSZA. Cała operacja trwała

2-3 dni przelew, 4-5 dni paczka - średnio ok. 1tydzień się czekało na wszystko.

Teraz jest zajebiście - wczoraj kupiłem płyty dvd o 14
  • Odpowiedz
ale ja mam płac na którym mogliby postawic


@MercedesBenizPolska: No to musi im się nie opłacać w Twojej lokalizacji, u mnie stawiają jeden przy drugim, w drodze ok. 3km mam 12 sztuk. Ze 2 allegro box, też to działa, raz korzystałem i paczka na drugi dzień, mają też otwieranie zdalne aplikacją allegro.
  • Odpowiedz
  • 0
@Murasame niby prawda, ale jak paczka moja im zniknęła 2 razy to fajnie nie było xd dogadywanie się z nimi to masakra, ale chociaz znaleźli
  • Odpowiedz
@Murasame: Na początku roku zrobiłem zamówienie do allegro boxa, niedziela wieczur, potrzebna jakaś duperelka do komputera, i była to jedyna opcja dostawy przy jakiej termin dostawy był na następny dzień. Pomyślałem, że przynajmniej będę mógł ponarzekać, że obiecują termin i nie dotrzymują słowa. Sprzedawca wygenerował list w poniedziałek o 11, o 13 paczka ruszyła w drogę z Krakowa, po 20 dostałem powiadomienie, że paczka jest do odbioru w Warszawie. Zakup poniżej
  • Odpowiedz
@Murasame: a teraz wyobraź sobie świat bez paczkomatow, gdzie Twoimi paczkami zajmowałaby się poczta. W poniedziałek pewnie by się dopiero nią zajęli, w czwartek byś dostał awizo, ale odbiór dopiero po 18:00, później wycieczka na drugi koniec miasta i pół godziny w kolejce, gdzie dostałbyś paczkę od średniomilej pani w okienku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fizzly: *przestało zawodzić. Nie zapominaj że inpost kupił KEX - najgorszego kuriera w polsce, a potem przez długi czas sam taki był. Teraz złego słowa nie powiem, ale przez lata to był dramat. Kurier, "listy urzędowe" - cała seria porażek.
  • Odpowiedz
inpost to jedno ale sprzedawcy też się bardzo starają, kilka godzin od zamówienia i paczka gotowa do wysłania.


@Murasame: a to nie jest dropshipping po prostu?

Ja kupując w sklepach (tam gdzie firma faktycznie ma swoją siedzibę/oddział) zazwyczaj czekam co najmniej dwa dni aż wyślą.
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ: poważnie z balkonu dorzucę jabłkiem do 3 paczkomatów :D AliExpres, Orlen i Inpostm a teraz inpost stawia kolejny większy bo obecny jest mały więc będę mógł dorzucić do 4 :)
  • Odpowiedz
@Murasame: U mnie w Saratoga (dolina krzemowa) zamawiając w amazon prime masz paczkę za 2-4h pod drzwiami. Więc Ty musisz jeszcze się przejść jutro a ja mam za chwilę pod drzwiami. Dość powiedzieć, że w 2018 testowali dostawę dronami ale coś im nie pykło.
  • Odpowiedz