Wpis z mikrobloga

4 paczki z allegro zamówione wczoraj przed godziną 13:00, każda od innego sprzedawcy

dzisiaj w sobotę, przed południem, wszystkie paczki dostarczone do jednej multiskrytki

Pod względem tego jak wygląda dzisiaj kupowanie online, to żyjemy w pięknych czasach.

#paczkomaty #inpost #ecommerce
  • 78
  • Odpowiedz
@Murasame to twoje paczki musiały miec możliwość dostarczenia w soboty. Moja paczkę od sprzedawcy odebrał kurier wczoraj o 10:43, a dzisiaj o 9:22 została przyjęta w oddziale, w moim mieście, a w paczkomacie będzie w poniedziałek
  • Odpowiedz
u mnie ostatnio często jak paczkomat jest zapchany, dają do jakichś punktów odbioru w sklepach, które oczywiście zamykają się dość wcześnie, nie działają w weekend itp. strasznie #!$%@?


@kubako: No to nie odbieraj ze sklepu, trafi do twojego paczkomatu za 2 dni. Mam wrażenie, że inpost analizuje takie zatory, zwłaszcza, że takie przekierowania po nieodebraniu ze sklepu im generują dodatkowe koszty.
  • Odpowiedz
Wez teraz kup cos ze zwyklego sklepu internetoweg... Problemy z reklamacja, przedluzanie wszystkie, brak oddania kasy, itp. itd. a ponadto wyzsze ceny niz w allegro.


@tekserew: Taaa :) ostatnio kupowałem m. in. w eobuwie, oponeo, Blaut-Rol, wszystkie ceny niższe, bez problemów, ostatnio buty z eobuwie, nadane w niedzielę(07.05) po 15, w poniedziałek po 12 do odbioru w paczkomacie :)

Allegro wygodne, smart, wszyscy sprzedawcy dostępni z jednego konta.
DRESIARZZ - >Wez teraz kup cos ze zwyklego sklepu internetoweg... Problemy z reklamac...

źródło: 2023-05-13 15.18.14 c5bdd7dec979

Pobierz
  • Odpowiedz
@Murasame: Ta. Nie zawodzi. W moim rejonie po kilka razy w roku są kilkutygodniowe okresy, że kurierzy inpostu pojawiają się z paczkami raz na 2-3 dni. Z tymi dostawami do paczkomatu w soboty to też tak średnio. Odkąd jest to dostępne to chyba tylko raz faktycznie paczka doszła w tę sobotę
  • Odpowiedz
@Morf:

@Murasame: urok bata nad głową w postaci Allegro. #!$%@? się z wysyłką tracisz super sprzedawcę i różne inne profity.


No i bardzo dobrze, inaczej nie kupował bym na Allegro, jak pewnie większość ludzi
  • Odpowiedz
Mnie pokarało bo wyjątkowo skorzystałem z kuriera pocztexu zamiast inpostu i zamiast paczki wczoraj dostałem powiadomienie "nieudane dostarczenie" ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Murasame: Pamiętam jak dosłownie kilka lat temu chyba z połowa narodu mówiła, że zakupy przez internet to raj dla oszustów, a płatności przez internet to też taki kot w worku i lepiej się w to nie pchać.

Tymczasem dzisiaj system nowoczesnej bankowości, logistyki i sprzedaży mamy na takim poziomie, że można chyba śmiało powiedzieć, że to Europa powinna się od nas uczyć, a nie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Murasame: ogólnie paczkomat pod domem to najlepsze co może człowieka spotkać. Szybka dostawa i nie trzeba być w domu między 8 a 20 jak kurier będzie "podejmował próbę doręczenia".
  • Odpowiedz
@Murasame: moim ostatnim odkryciem jest za to eobuwie.pl. Przedwczoraj po północy zamówiłem sobie 3 pary butów, których normalnie w sklepie pewno nie znajdziesz w jednym miejscu. Dzisiaj pojechałem do punktu, przymierzyłem, wybrałem te, które mi najbardziej odpowiadały i je kupiłem. Pozostałe 2 zostały na magazynie. Nie musiałem płacić 2k, żeby 3 pary butów "kupić", później pieprzyć się z odsyłaniem i czekaniem na zwrot.
  • Odpowiedz
@Murasame

@fizzly:


inpost to jedno ale sprzedawcy też się bardzo starają, kilka godzin od zamówienia i paczka gotowa do wysłania.


ja ostatnio zamówiłem w czwartek przed majówka o 13:30 rzeczy u dwóch różnych sprzedawców, licząc że mi to wyślę jeszcze w czwartek i w piątek sobie odbiorę, nawet mieli zaznaczone na allegro, że dostawa w piątek, czyli że jeszcze wysyłają po 13:30. żaden nie wysłał w czwartek, w piątek, który dniem
krucjan - @Murasame
@fizzly: 

inpost to jedno ale sprzedawcy też się bardzo starają,...

źródło: temp_file.png3195098523697273912

Pobierz
  • Odpowiedz
@Murasame jestem tak stary że pamiętam początki allegro. Najpierw zakup, kopiowanie z maila numeru konta i zrobienie przelewu. Czekales 2-3 dni aż sprzedawca potwierdził ze dostał kasę. Następne 1-2 dni na wysyłkę, no i na koniec jakieś
3-4 dni i miałeś paczkę. No chyba że akurat listonosz miał zły dzień i zastałeś awizo. Generalnie tydzień to był dobry wynik.
Future is now.
  • Odpowiedz
To udostępnij inpost kawałek działki jak masz, chętnie postawią paczkomat :) U mnie sąsiad tak zrobił i mam teraz paczkomat przy furtce, wcześniej miałem daleko bo aż 1,6 km :)


@DRESIARZZ: juz z 5 razy sie prosiłem zeby mi postawili paczkomat w 2 lokalizacjach i maja gdzies.
  • Odpowiedz
@Murasame: Sam niedawno zamawiałem dysk SSD z MediaExpert, wybrałem opcję dostawy do paczkomatu w poniedziałek (bezpłatna, bo opcja w weekend była za 5zł, a zamawiałem w piątek wieczorem). Dysk do odbioru w paczkomacie był w sobotę przed południem. Jednak istnieje szansa, że mieszkam niedaleko ich obu, czy nawet trzech magazynów lub równie dobrze blisko są ze dwa ich markety w pobliżu
  • Odpowiedz
@Murasame: I warto wspomnieć, że jako jedyna duża firma kurierska na rynku jest #!$%@? przez PiS bo oczywiście DHL, Fedex i inne korpo odprowadzili bardzo znikomy dochodowy ze względu na wytransferowanie zysków poza Polskę. PiS tak uszczelnił system podatkowy, że #!$%@? swoich zamiast miliardowy zagraniczny kapitał. Po pierwsze: stworzyć super warunki do rozwoju obcego kapitału w Polsce. Po drugie: uszczelnić system podatkowy i zarabiać na zagranicznych inwestycjach. No ale #!$%@?, za
  • Odpowiedz
  • 1
wszystko ok InPost super,sprzedawcy ekstra tylko jest jeden problem ..... klienci coraz bardziej roszczeniowi i beszczelni .
  • Odpowiedz