Wpis z mikrobloga

ma ktoś doświadczenie z pisaniem skryptu pythona z biblioteką telegram bota?
Mam pewien problem a chatgpt ma w swojej bazie danych wersje biblioteki z 2021 roku. Bardzo dużo rzeczy się pozmieniało i AI mi za bardzo nie pomoże.

Chodzi o to żeby bot zaczekał na moją wiadomość po tym jak uruchomię komendę. Chcę aby moja wiadomość została użyta w skrypcie i to mam ogarnięte ale właśnie nie wiem jak zrobić ten przedsionek z komendy.

#telegram #telegrambot #python #python3 #programowanie
  • 8
  • 0
@COVID-21: To jeszcze zapytam żeby się upewnić.
Czy jeżeli komendę /start ograniczę do mojego chat_id to nikt inny nie będzie miał dostępu do bota? Nie da się komendy startowej ominąć?
@maniok: Zadziałać to to zadziała tak jak zakładasz, bez /start bot nie ruszy. Nie wiem po co to piszesz, ale może lepiej od początku zrobić to porządnie i to co chcesz mieć dla siebie zostawić dla siebie poprzez ograniczenie tych funkcji dla admina bota? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@COVID-21: Ogólnie to bot będzie służył do przekierowań zaproszeń teamsowych na stałe URLe. Mniej roboty będę miał niż za każdym razem zapraszanie kilkunastu osób. A jego możliwości nie mają być za wielkie.

3 komendy na podanie linka, jedna komenda na przeładowanie pliku konfiguracyjnego i ostatnia żebym widział co jest obecnie ustawione. Ograniczyłem /start tylko do mojego chat_id żeby nikt niepowołany mi tam nie grzebał
maniok - @COVID-21: Ogólnie to bot będzie służył do przekierowań zaproszeń teamsowych...

źródło: IMG_20230512_225828

Pobierz