Wpis z mikrobloga

#programowanie #golang rynek jest tak gówniany, czy to ja coś źle robię? mam 1y4m expa w phpie, chcę się przebranżowić na Go - trochę nisza w pl i mało ogłoszeń, ale wysłałem jak na razie ~30 cv i nigdzie mnie nie zaprosili na rozmowę - jak myślicie, co jest problemem? gówniane cv? (jak dla mnie wygląda ok, ale się nie znam) za krótkie doświadczenie na pozycje midowskie? brak full time expa w go? a może na mida też powinienem sie powygłupiać ze zrobieniem kilku gównoprojektów na gh?
  • 23
za krótkie doświadczenie na pozycje midowskie?

@g1venchy: 1 rok doświadczenia w tym 0 w języku docelowym to raczej mało. Jak są chętni z doświaczeniem w go, to dlaczego ktoś miałby do Ciebie pisać?
@g1venchy: w których innych językach zatrudniają bez doświadczenia? Jeśli chodzi o przebranżowienie to jest to dosyć popularne (w porównaniu do innych języków), ale nie jest łatwe. Plus tylko jeden rok doświadczenia to trochę mało jak fiirma chce zatrudnić osobę, która nie umie danego języka, bo fajnie by było, żeby język był jedyną przeszkodą we wdrożeniu
  • 0
@whoru: i naprawde doświadczenie w konkretnym języku ma aż takie znaczenie? #!$%@?, aż mi się wierzyć nie chce, przecież znajomość języka to chyba najmniej ważny skill xD więc w tym momencie powinienem albo siedzieć w phpie do usranej śmierci (mojej lub jego, liczę że doczekam tej drugiej), albo iść na juniora?
@g1venchy, @Saly: przecież Go jest tak łatwe, że nie trzeba się niczego uczyć. Siadasz, piszesz kod, kompilujesz a potem pora na CSa. Jakie błędy? Jak to nie działa? No co Ty gadasz? Jakąś złą wersję miałeś. Spróbuj innej bo różne są. Mówię Ci, Go to łatwy język i nie da się go nie umieć.
@g1venchy: jezeli juz musimy bawic sie w szufladki, to tak, niecale poltora roku doswiadczenia w innym jezyku to zdecydowanie nie jest mid pozycja. Prawdopodobnie zblizasz sie w midowe rejony. Ale szufladki i poziomy to osobna sprawa, nie przejmuj sie tym. Wazniejsze jest, co masz w glowie i jakie masz podejscie.

Rynek Go w Polsce dalej wyglada slabo, ale w UK i zachodniej EU jest duzo bardziej popularny. Jest masa firm, ktora
  • 0
@kontra: Dzięki, masz jakieś protipy dot. szukania pracy na zachodzie? Po prostu linkedin, czy polecasz jakieś strony z ogłoszeniami?

mikroserwisy (zwykle chmurowe) w Go

Warto w związku z tym myśleć o jakimś certyfikacie GCP/AWS?
, ktora zatrudnia programistow z doswiadczeniem w PHP lub Javie, bo sa w trakcie przebudowy swoich legacy systemow w tych jezykach na mikroserwisy (zwykle chmurowe) w Go


@kontra: z PHP to jeszcze rozumiem, ale z Javy na Go? Gdzie sens, gdzie logika?
Warto w związku z tym myśleć o jakimś certyfikacie GCP/AWS?

@g1venchy: Jezeli nie umiesz, to warto - jako sposob na ustruktryzowana nauke tych uslug.
Jezeli umiesz, to nie warto.

z PHP to jeszcze rozumiem, ale z Javy na Go? Gdzie sens, gdzie logika?

@Krolik: pytanie na smieszki, czy serio? Bo nie wiem czy klepac normalna odpowiedz.
Po prostu linkedin, czy polecasz jakieś strony z ogłoszeniami?


@g1venchy: LinkedIn to podstawa, oglosic sie ze szukasz pracy, uderzac do interesujacych Cie firm, pododawac duzo rekruterow do sieci, a i duzo doda Ciebie. Stamtad juz wszystko dalej przez rekruterow.