Wpis z mikrobloga

raczej jak firma chce się ciebie pozbyć "na już" to zwolnienie za porozumieniem stron ze zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy, wtedy przez okres wypowiedzenia już nie musisz pracować ale co miesiąc dostajesz kasę normalnie


@Catmmando: Hmm, a znasz może jakieś przykłady takich porozumień? No bo w sumie 1 wypłata za nic nie robienie to jakiś świetny interes nie jest, a żeby wywalić kogoś z roboty to by się pewnie przydało postarać
@Nighthuntero: jak nie masz związków zawodowych, a zwolnienia są sprytnie robione to pracujesz przez okres wypowiedzenia i tylko masz parę dni dodatkowo na szukanie pracy

chyba że mają podkładkę i dowody np. brak odp na slack, nieaktywny status, odmowa pracy stacjonarnej to problemu nie ma
jak nie masz związków zawodowych, a zwolnienia są sprytnie robione to pracujesz przez okres wypowiedzenia i tylko masz parę dni dodatkowo na szukanie pracy


chyba że mają podkładkę i dowody np. brak odp na slack, nieaktywny status, odmowa pracy stacjonarnej to problemu nie ma


@Jaslanin: Właśnie sobie przeczytałem https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00204 i w sumie to zastanawiam się jak bardzo ważny i adekwatny może być "powód" bo jak widzę uop jedynie co daje to
@Nighthuntero zależy. Jeśli nie masz w firmie związków zawodowych i zwolnią w tym czasie tylko kilka osob prócz Ciebie to mogą znaleźć jakiś brud na Ciebie by zwolnić Cię dyscyplinarnie i wtedy jest się zwolnionym chyba z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia (ale tutaj pewna nie jestem, na pewno żadnej odprawy za to nie ma).

Można być tez zwolnionym za porozumieniem stron to wtedy pracujesz do terminu wyznaczonego przez pracodawcę ale
Po ostatniej "fali" zwolnień tak się zacząłem zastanawiać, jak wygląda takie zwolnienie w przypadku ludzi z uop i nieokreślonym czasem, dostaje się np. kilka wypłat z góry i nie ma się okresu wypowiedzenia?


@Nighthuntero: to zależy czy macie zwolnienia grupowe, czy sa związki zawodowe, czy jest porozumienie zbiorowe.
Jak znajomi mieli takie zdarzenia to dostawali od 3 do 10 miesięcznych wynagrodzeń jako odprawa. Plus brak obowiązku świadczenia pracy na okresie wypowiedzenia
zwolnią w tym czasie tylko kilka osob prócz Ciebie to mogą znaleźć jakiś brud na Ciebie by zwolnić Cię dyscyplinarnie i wtedy jest się zwolnionym chyba z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia (ale tutaj pewna nie jestem, na pewno żadnej odprawy za to nie ma).


@Kitku_Karola: bardzo ciężko się poprawnie formalnie zwalnia dyscyplinarnie :) jak chcesz kogoś wyrzucić to robisz za dobre wujka i "idziesz na rękę" proponując porozumienie stron(pracownik
to zależy czy macie zwolnienia grupowe, czy sa związki zawodowe, czy jest porozumienie zbiorowe.


@Anakee: U mnie to już kilka k osób poleciało, ale głównie ameryka i tak zacząłem się trochę interesować tematem XD

Jak znajomi mieli takie zdarzenia to dostawali od 3 do 10 miesięcznych wynagrodzeń jako odprawa. Plus brak obowiązku świadczenia pracy na okresie wypowiedzenia umowy.


@Anakee: Ehh tak to by pożył ( ͡º ͜ʖ͡
@Nighthuntero jednej firmie co byłam z powodu połączenia dwóch korporacji szykowały się zwolnienia grupowe. Ja uciekłam przed tym, ale znajomego zwolnili dyscyplinarnie bo był na terenie firmy tylko 5-7 godzin dziennie zamiast 8 (chodzi o odbijanie karty na bramkach) przez co uznali ze nie pracuje tyle co wynika z umowy o prace. Sadzili się o to 2 lata i nie wiem z jakim skutkiem. Inna znajoma tez dyscyplinarnie zwolnili ale twierdząc ze
ale znajomego zwolnili dyscyplinarnie bo był na terenie firmy tylko 5-7 godzin dziennie zamiast 8 (chodzi o odbijanie karty na bramkach) przez co uznali ze nie pracuje tyle co wynika z umowy o prace


@Kitku_Karola: O kurde XD czyli już by się znalazło pewnie i na mnie
@Nighthuntero jedyne sytuacje gdy ktoś z IT był zwalniany będąc na uop jakie widziałam to gdy dwie firmy się łącza i nie potrzebne jest podwójne IT wiec najczęściej decydują by zwalniać większość (nie wszystkich) z przejmowanej firmy. Wtedy z reguły są po prostu zwolnienia grupowe. Jeśli firma przejmująca jest zarządzana przez januszy biznesu to będą obniżać ilosc osob do zwolnień grupowych szukając brudów by zwolnić dyscyplinarnie lub nie wypłacić odprawy.

Jak zwalniają