Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim. W skrócie - moja mama przeszła udar a ja sklocilem się z siostrami tak, że nie chcemy na siebie patrzeć.

Około godziny 13 będąc na wyjeździe dostałem telefon od siostry, że mama bełkocze i myli słowa. Nie tak dawno czytałem dużo o udarach i zasugerowałem żeby zadzwoniła na 999. Zapytała czy na pewno, odpowiedziałem że tu nie ma na co czekać bo za godzinę może być roślinką. Odpowiedziała coś w stylu że mama i tak się nie zgodzi ale postara porozmawiać. Przebieg tej rozmowy znam doskonale, bo każda mi się nagrywa.

Dzwoniłem później do niej kiłka razy, ale bezskutecznie. Około godziny 19 dostałem telefon że właśnie ją zabrali. Po sześciu #!$%@? godzinach. W międzyczasie zabrały ją do drugiej siostry, trochę się pośmiały z tego jak to mama się przejęzycza. Przez ten cały czas "obserwowały". #!$%@?, obserwowały. Czekały czy się pogorszy. Wczoraj na wizycie u mamy coś we mnie pękło. Rozmawiałem z mamą z takim trudem że ledwo powstrzymywalem łzy. Myliła słowa, gubiła wątki. Jak dziecko. Mijając się w korytarzu z siostrami powiedziałem im w bezsilności że jeśli mamie się nie poprawi to wyrzuty sumienia powinny je #!$%@?ć do końca życia. po powrocie do domu dostałem wiadomość, że od dziś nie chcą mnie znać.

Mam do nich ogromne poczucie żalu, były na miejscu. Mogły zadzwonić od razu, bez wiedzy mamy. Przecież to jest bezpośrednie zagrożenie życia. Jak wy to widzicie? #udar #zdrowie #medycyna #zalesie
  • 115
@cpt_foley: mimo, że Cię nie znam, to się wqoorwiłem, jak można być taka tępą dzidą. Przecież co chwilę można napotkać informację o tym jak rozpoznać udar, jeszcze im powiedziałeś, że mają jechac do szpitala, może za mało stanowczo czy coś, ale no ja #!$%@?ę... (°° .
właśnie wróciłem z wizyty i stan mamy jest dużo lepszy niż wcześniej. Kupiłem jej krzyżówki, pogadaliśmy i jestem dużo spokojniejszy.


@cpt_foley: Kurde, przeżyłem prawie to samo rok temu, aż mam ciarki, trzymaj się :)
  • 1
@Kexu Szczerze, trochę mało stanowczo podszedłem do tematu, bardziej nalegałem zamiast postawić sprawę jasno. Odsłuchiwalem tą rozmowę dziś rano kilka razy i nie mogę pojąć dlaczego się nie zdecydowały. Wyrzygałem im co o nich myślę, bo w tamtej sytuacji nie było miejsca na przypuszczenia, obserwacje i zdanie mamy.
to nie mogłeś sam zadzwonić na 112? Wtf?


@siurasek: @Cadfael @niko444 @Senuyo @Invisiblinio @MXkeys @trueloser Więcej was nie będę wyszukiwał.
Chyba nigdy nie zgłaszaliście podejrzenia udaru na 112, a nawet innego zdarzenia będąc na drugim końcu Polski. To tak nie działa jak wam się wydaje.
@cpt_foley Zrobiłeś wszystko, co mogłeś w tamtym momencie zrobić.
Jeżeli ci coś pomoże zajrzyj do #stopudarom i pokrewnych o udarze. Wrzucałem kilka informacji. @Strahl też ci
@cpt_foley: Nie klei mi się ta opowiastka, ale widocznie na wykop wystarczy.

Siostra do ciebie zadzwoniła zmartwiona stanem mamy, a po rozmowie z tobą przestała się martwić i postanowiła nie odbierać telefonu, co również doradziła drugiej siostrze. No bo chyba próbowałeś dzwonić do drugiej siostry, nie?

Widzę, że pomysł na scenariusz zrodził się 3 dni temu.
MQs - @cpt_foley: Nie klei mi się ta opowiastka, ale widocznie na wykop wystarczy.

S...

źródło: Screenshot 2023-05-10 at 18-11-26 Profil @cpt_foley

Pobierz
@cpt_foley: Tępe rury patrzyły bezczynnie na udar własnej matki i nie wezwały pomocy. Nóż się w kieszeni otwiera.

A potem przychodzi jakiś simp i mówi że nic nie usprawiedliwia przemocy wobec kobiet.
Nakłamała w rodzinie że chciałem ją uderzyć,


@cpt_foley: i miałeś moralne prawo #!$%@?ć jej tak że sama wyglądałaby jak po udarze. Nie wezwała pomocy nie z niewiedzy tylko nie wiem #!$%@? z czego? Z głupoty? Z wyrachowania?
  • 6
@MQs Na wykopie pewne jest jedno - zawsze znajdzie się Mirek który oskarży o bait. Faktycznie, pisałem ten komentarz trzy dni temu. Dokładnie dobę później wydarzyła się sytuacja opisana wyżej. Możliwe że miałem przeczucie, bo dużo ostatnio myślałem o tym, co by było gdyby. Fotka z wczoraj może odrobinę rozwieje wątpliwości co do oskarżeń o bait. Nie potwierdza ona w sumie nic, ale mam to w dupie. Zdjęcia mamy nie będę udostępniał
cpt_foley - @MQs Na wykopie pewne jest jedno - zawsze znajdzie się Mirek który oskarż...

źródło: temp_file.png3218734095812939292

Pobierz
  • 2
@AnulkaS34d Mam nadzieję że nie, dziś już rozmawialiśmy w miarę normalnie. Były momenty gdy miałem wrażenie, że nic jej nie dolega. Po chwili gubiła słowo, albo nie umiała go wypowiedzieć. Mimo tego, po dzisiejszej rozmowie jestem dobrej myśli. Zdała sobie sprawę że życie jest kruche a ona nie jest terminatorem.
@cpt_foley przykra sprawa. Niestety temat #!$%@? po całości. Obszar niedokrwienny w mózgu niestety powiększa się z czasem od wystąpienia niedokrwienia - im dłużej tym gorzej. W warunkach oddziału udarowego leczenie trombolityczne stosuje się do 4h od wystąpienia objawów więc siostry #!$%@? na maksa