Wpis z mikrobloga

Zauważyliście jak wyborcy Konfederacji deprecjonują pracę innych? Za każdym razem jak ktoś wrzuca to słynne zestawienie oferty Mentzena i zarobki które za nie oferuje, uruchamia się stado kucy, które tłumaczą się ze swojego lidera, że to tylko dla stażysty który pani anecie będzie podłączać myszkę, że to konkurencyjne stawki wobec innych które są na rynku, starając się za wszelką cenę umniejszyć wartości pracy jaką dany człowiek wykonuje.
Skąd ten mechanizm obronny? Ze wstydu, z chęci wyparcia że jest się dymanym?
Wszystkie te osoby zapominają o jednym: Mentzen napisał dom, grill, trawa, wakacje i dwa samochody DLA KAŻDEGO PRACUJĄCEGO POLAKA, a nie tylko dla radcy prawnego 10k brutto, czy speca od IT 15k.
Skoro dla każdego, to dla każdego.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że Memcen wymyślił kucową wersję 500+ xD a kuce klaszczą uszami, jednocześnie śmiejąc się z socjalu obiecywanego przez PiS

#bekazkonfederacji #bekazpisu #heheszki
  • 120
@Zaqwsxe: Jeżeli Jezusa nie wszyscy lubili to konfa tym bardziej nie ma na to szans. Nie ma i nigdy nie będzie partii która odpowiadałaby każdemu w 100%. Jestem za aborcją w ciężkich przypadkach, ale nie na żądanie. Nie ma też partii która reprezentowałaby moje poglądy w 100% i dopóki nie założę swojej to takiej nie będzie. Ile masz lat? 15?
Nie ma też partii która reprezentowałaby moje poglądy w 100% i dopóki nie założę swojej to takiej nie będzie.


@Chris_Karczynski: to w ilu procentach Konfa reprezentuje twoje poglądy? 99%? 51%? 33,4%? 4,76%? Gdzie jest ta granica między nie pójściem na wybory a zagłosowaniem na "mniejsze zło"?
@Nowystaryziel: Prowadzę własna firmę i wiem jak dzialaja składki. Płace tez VAT. Moja żona ma dwie firmy. Doskonale się w tym orientuje.

ZUS to podatek a nie żadna składka i jedyna opcja to emerytura solidarnosciowa, taka sama dla wszystkich. Przecież to jest oczywiste, ze nie odkładasz na siebie, tylko kasa natychmiast jest wydawana na obecnych emerytów. Już teraz składek nie starcza, wiec trzeba dopłacać z budżetu. Jak nie płacisz podatkow to
@Nowystaryziel: To, że ktoś nie popiera Konfederacji nie oznacza od razu, że głosuje na PO albo PiS mimo, że sama Konfederacja promuje taką narrację.

Ja osobiście zagłosuje na Rakłem i piszę to całkowicie poważnie bo najwięcej ich postulatów do mnie przemawia, chociaż z wieloma się nie zgadzam. Mimo, że w młodości byłem wojującym Korwinistą, zbierałem nawet podpisy pod kandydaturą krula na prezydenta. Dopiero jakieś 10 lat temu się skumałem, że to
ile pełnych etatów trzeba pracować by móc żyć? Zapłacić za mieszkanie, odłożyć trochę na przyszłość, kupić jedzenie, ubrania, zapłacić za dentystę, czasem wyjść do restauracji czy kina?


@assninja: pelen etat czyli co? xD ah swiete akurat 8h obijania sie, ktore magicznie daje ci przywilej do tego zeby wszyscy wokol troszczyli sie o ciebie i dawali ci wszystko, bo przeciez pracujesz na PEŁEN etat.

Bo wiadomo, ze ci wszyscy ludzie budujacy mieszkania,
to juz ich 8h i prawo do godnego zycia #!$%@?, nie?


@yhbgrobdoivbvwamsv: no nie, skąd taki pomysł? Przecież ja właśnie uważam że jak ktoś pracuje to powinien móc żyć, szokujące

zeby wszyscy wokol troszczyli sie o ciebie i dawali ci wszystko


wystarczy żeby dało się żyć za płaconą ci pensję, nie rozumiem co w tym kontrowersyjnego albo dziwnego
no patrz ale musisz od razu kogos atakowac


@krzywy_kanister: dobre, wspolnie sie zesraliscie atakujac wszystkich dookola bo ktos placi i tak wiecej niz wasza idol spurek w swojej prawdziwej socjalistycznej knajpie xD a teraz bredzisz, ze po co atakowac, ze to niedobra xD
wy tej waszej hipokryzji serio nie widzicie czy zamykacie oczy i idziecie z linia partii? Bo jak to drugie to moze jest najdzieja
Gdzie jest błąd?


@adrian1207: tutaj:

Ograniczasz wydatki o 60zł/mc.


Dlaczego tylko tyle ograniczać wydatki?

Wszelkie 500+, socjalem, dopłaty, becikowe, patusowe itd. zaorać.

Zrób takie samo zastawienie z wydatkami. Zobaczymy co jest niezbędne.

Nie to, że jestem teraz za Konfederacją (kiedyś byłem, ale po tym co się ostatnio działo to nie), ale idea zmniejszenia wydatków w zamian za niższe podatki wydaje się ok. Pytanie tylko o ile da się te wydatki ograniczyć.
@adrian1207 nie do końca to działa jak piszesz. Możesz zrezygnować ze ściągania pewnych małych podatków i w zwiazku z tym uzyskać większy przychód z innych. Jak komuś więcej zostanie w kieszeni to wyda to w inny sposób i zwiększy się Twoj przychód np z VAT.
Są też wyliczenia, że ściąganie niektórych podatków (np przychodowego) jest bardzo kosztowne. Zamiast to ściągać (i po drodze tracić kasę na obsługę ściągania) można zostawić kasę obywatelowi,