Wpis z mikrobloga

Zauważyliście jak wyborcy Konfederacji deprecjonują pracę innych? Za każdym razem jak ktoś wrzuca to słynne zestawienie oferty Mentzena i zarobki które za nie oferuje, uruchamia się stado kucy, które tłumaczą się ze swojego lidera, że to tylko dla stażysty który pani anecie będzie podłączać myszkę, że to konkurencyjne stawki wobec innych które są na rynku, starając się za wszelką cenę umniejszyć wartości pracy jaką dany człowiek wykonuje.
Skąd ten mechanizm obronny? Ze wstydu, z chęci wyparcia że jest się dymanym?
Wszystkie te osoby zapominają o jednym: Mentzen napisał dom, grill, trawa, wakacje i dwa samochody DLA KAŻDEGO PRACUJĄCEGO POLAKA, a nie tylko dla radcy prawnego 10k brutto, czy speca od IT 15k.
Skoro dla każdego, to dla każdego.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że Memcen wymyślił kucową wersję 500+ xD a kuce klaszczą uszami, jednocześnie śmiejąc się z socjalu obiecywanego przez PiS

#bekazkonfederacji #bekazpisu #heheszki
  • 120
powiedz mi co trzeba mieć w głowie za guano zamiast mózgu by nie rozumieć, że takie populistyczne hasło oznacza [rozwój Polski, który doprowadzi w niedalekiej przyszłości do] domu, grilla, 2 samochodów itd.


@LifeReboot:

Ktoś konfederackim dzbanom powiedział, a oni uwierzyli, że niskie podatki doprowadzą do rozwoju Polski xD Podczas kiedy taki rozwój Polski osiągniesz tylko poprzez przestawienie naszej gospodarki na wysoko rozwiniętą, a żeby do tego dojść musimy zwielokrotnić nakłady na:
@Chris_Karczynski: w tym programie nie ma nic o PIT, więc w tej chwili to Twoja wiara, aktualny program mówi o stawce 0%, reszta to puste słowa.

Swoja drogą, wybitni ekonomiści, jak jeszcze niedawno gromko głosili że PIT jest szkodliwy, że to kara za pracę, a dzisiaj się okazuje, że jednak jest spoko i zostawiają - ktoś to tam w ogóle liczy? A jak za dwa lata stwierdzą, że nie PIT 0%,
każdy pyta skąd konfa weźmie kasę na obniżki podatków a jednocześnie nikt nie pyta skąd popis weźmie na swoje programy socjalne xD


@Chris_Karczynski: obietnice popis to grosze przy obietnicach konfy - odejmij od wydatków budżetu socjale czyli ~60mld i mamy budżet na zero, a teraz pomniejsz dochody o dobrowolny ZUS, niższy czy zerowy PIT, 15 innych zlikwidowanych podatków - zakładam z 60mld z pitu, MINIMUM drugie 80mld dopłat do emerytur, 15
@Chris_Karczynski: jeśli wg Ciebie to co piszę to obrona pisu to nie mam pytań xD jak najbardziej, usuńmy socjale w znacznej większości, popieram, ale nie sfinansujemy z tego strat na dobrowolnym ZUS, to trzeba być amebą matematyczną, żeby w to wierzyć, koszt emerytur to 245mld zł rocznie, z czego chcesz to pokryć? Czy przestaniemy płacić emerytury i damy starym ludziom umierać na ulicy? Może po prostu jestem przeciwny, bo widzę coś
to czemu takie dziwne ze głosuje na nich? Nie mam nawet 30 lat i już wiem że nie dostanę emerytury więc po co miałbym na nią płacić? To samo z rentą czy funduszem pracy itd


@Chris_Karczynski: Czyli się zgadzasz - są albo BYLI za likwidacją ZUSu.

Choć ostatnio widzę że doborowolny tylko dla przedsiębiorców, a etatowców j***ać prądem :D
@adrian1207: Musisz zadać sobie zajebiście ważne pytanie. Jak działa piramida finansowa? Moim zdaniem jeżeli jakiś system działa tylko dlatego, że ludzi wpłacających jest więcej niż wypłacających to powinno być to zdelegalizowane konstytucyjnie bo prędzej czy później wywali się na ryj. ZUS już dawno by upadł gdyby był finansowany wyłączenie ze składek. Niestety teraz jest tak, że ktoś dostaje emeryturę nie tylko z mojej składki ZUS ale również z podatku dochodowego czy
Czyli się zgadzasz - są albo BYLI za likwidacją ZUSu.


@graf_zero: Ja jestem za likwidacją ZUSu, ale dobrowolnym zusem dla przedsiębiorców który proponuje konfa również nie pogardzę.

Etatowcy dostaną wyższą kwotę wolną skorelowaną z minimalną pensją i 1 próg podatkowy żeby nie karać tych bardziej zaradnych 32% podatkiem czy daniną solidarnościową i innymi głupotami.
W dodatku uważam, że nadgodziny powinny być zwolnione z podatku żeby nie karać tych bardziej pracowitych. oczywiście
@adrian1207: dodam, że konfa chce zlikwidować te podatki na które narzekaliście gdy je wprowadzano np. cukrowy i cenę napoi wywaliło w komos. Wystarczy nie dać na TVP, zlikwidować cukrowy i wyjdzie na 0. Poza tym śmieciowe podatki jak od psa. W Polsce jest cała masa śmieciowych podatków.
@Chris_Karczynski: czyli w skrócie, etatowców i emerytów #!$%@?ć, bo Ty akurat jesteś na JDG? Etatowcom zabierać, emerytom zmniejszyć, będzie dobrze bo Ty informatyk zapłacisz 1500zł mniej? Zczego Ty chcesz zmniejszać tym aktualnym emerytom?

Zdajesz sobie sprawę, że 3mln przedsiębiorców na dobrowolnym ZUSie, to jest 54mld złotych mniej? To już samo w sobie zjada całe koszty socjalu. Gdzie tu 15 innych podatków i jakiś cudownie niski PIT. Policz mi to proszę, bo
Tak i doszedłem do wniosku że wtedy wystarczy wyjechać do Czech na zabieg niż pracować 40 lat w socjalizmie.


@Chris_Karczynski:
1. Głosuj na partię która szczyci się chęcią wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji bo przecież aborcja to zabójstwo, życie ludzkie jest najważniejsze, trzeba je chronić i inne #!$%@? do debili

2. Gdy komuś z twojej rodziny grozi nienaruszalne prawo do życia to pakujesz manatki i #!$%@? do Czech na aborcję bo przecież
@zbuntowana_strzyga: No i standardowy konfederacki bełkocik, Mentzen nie oferuje niczego, przecież on sam się wyparł niemal całego swojego programu! Przecież to nie ja się programu wyparłem a właśnie on! To on się kręci jak gówno w przeręblu i mówi to co w danej chwili mogą łyknąć jego ślepe pelikany.
Bo piszesz o uproszczeniu podatków, spoko ale to komu ma służyć? Np mnie czy takiemu Mentzenowi? Czyli jak co obniży podatki to
@BreathDeath: Życzę Ci, żebyś założył chociaż jednoosobową działalność i stał się vatowcem płacącym 2 razy 23%. Najlepiej, żebyś w dodatku pracował na etacie.
Poza tym chyba musisz sobie przypomnieć jak działa piramida finansowa jaką jest zus. Do zusu i nfz wpłacasz pieniądze na obecnych emerytów i rencistów w zamian za złudną obietnicę (przy naszej słabej demografii i starzejącym się społeczeństwie), że pokolenia twoich dzieci i wnuków będą płacić na Ciebie, gdy