Wpis z mikrobloga

Zauważyliście jak wyborcy Konfederacji deprecjonują pracę innych? Za każdym razem jak ktoś wrzuca to słynne zestawienie oferty Mentzena i zarobki które za nie oferuje, uruchamia się stado kucy, które tłumaczą się ze swojego lidera, że to tylko dla stażysty który pani anecie będzie podłączać myszkę, że to konkurencyjne stawki wobec innych które są na rynku, starając się za wszelką cenę umniejszyć wartości pracy jaką dany człowiek wykonuje.
Skąd ten mechanizm obronny? Ze wstydu, z chęci wyparcia że jest się dymanym?
Wszystkie te osoby zapominają o jednym: Mentzen napisał dom, grill, trawa, wakacje i dwa samochody DLA KAŻDEGO PRACUJĄCEGO POLAKA, a nie tylko dla radcy prawnego 10k brutto, czy speca od IT 15k.
Skoro dla każdego, to dla każdego.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że Memcen wymyślił kucową wersję 500+ xD a kuce klaszczą uszami, jednocześnie śmiejąc się z socjalu obiecywanego przez PiS

#bekazkonfederacji #bekazpisu #heheszki
  • 120
@harrame: @BreathDeath @adrian1207 @Bover @KonwersatorZabytkow Przecież Mentzen nie chce zlikwidować ZUSu. Chce zlikwidować socjal, podnieść kwotę wolną do 12 krotności minimalnej, ujednolić PIT żeby każdy płacił taki sam % podatku, a nie jak teraz jakieś progi itd. Chce zlikwidować ulgi podatkowe, ujednolicić stawki podatku ryczałtowego itd.
Czemu dwie osoby pracujące przed kompem mają płacić dwa różne ryczałty? Nie ma do tego żadnego sensownego powodu.

Czemu nie lepiej płacić jedną stawkę od
@LifeReboot: Tylko, że to jest niewykonalne by każdy miał dom z ogrodem ( na którym da się zrobić grila ), niestety. A nawet jakby się to udało, to efektem tego będzie olbrzymie rozlewanie miast i stworzenie problemów urbanizacyjnych prosto z USA, które próbowało taki model wprowadzić. Skończyli z 10 liniowymi ulicami w mieście, które i tak są zakorkowane, sytuacją że z domu do sklepu masz 5km i nie masz nawet chodnika
@krisip: miałam do wyboru tyrać za grosze w pracy której nienawidze vs iść na staż do czegoś co chcę i szybko się zwróci.
Staż jest inwestycją, pracodawce też kosztuje nauka mnie jak nic nie wiem. Pierwszy wpis w cv jets najwięcej warty.
Po stażu negocjowałam równo, zarabiałam być najwięcej na tym stanowisku w firmie.
Później zmieniałam firmy.

Mówimy o mnie jak miałam 20lvl, mieszkałam z rodzicami. Teraz sytacja wyglądałaby inaczej, bo
@krisip: Przez zmiany które Mentzen chce wprowadzić, np. niższe podatki, większa wolność gospodarcza, dzięki którym każdy skorzysta i nawet sprzątaczka i cieć będą mieli godne życia? Czy naprawdę muszę ci tłumaczyć najprostsze slogany polityczne, naprawdę się dziwisz że polityk reklamuje siebie mówiąc że ludziom będzie żyło się lepiej? Nawet niezależnie od opinii na temat tych zmian i samego Mentzena, to naprawdę robisz jakieś fikołki byle tylko w jakikolwiek sposób zdyskredytować osoby
N.....k - @krisip: Przez zmiany które Mentzen chce wprowadzić, np. niższe podatki, wi...

źródło: 30grof

Pobierz
@Chris_Karczynski: Urbanistyka wizji Mentzena. Gdyby stworzyć miasto w którym powiedzmy 90% populacji mieszka w domkach jednorodzinnych, to byłby to niesamowicie rozległy twór o niskiej gęstości zaludnienia. Na tyle niskiej że byłoby trudno stworzyć wydajną komunikacje miejską ( zwłaszcza że wątpię by w jego wizji chciał do niej dopłacać ). Co spowodowałoby że żeby z przedmieści dostać się do centrum, czyli z jakieś 40 kilometrów, musisz mieć samochód.
słyszałem pre razy podejście do pracy mencena i to jest typowe idylliczne #!$%@?, czyli:

- im ciężej pracujesz w kołchozie tym bardziej zostaniesz doceniony i ogólny kult #!$%@? - w naszych warunkach to taka osoba wyjdzie na frajera co robi robotę za nich i #!$%@? dostanie a nie awans, chyba ze dana ścieżka rozwoju do tego predysponuje- nie kołchoz.


@przemo_student: Raczej im ciężej pracujesz na swój własny rachunek, bo na etacie
@BreathDeath: most poniatowski jest do 2,5t
Na ten moment oszczedzam pakiet bo siedze za granica wiec nie pogooglam :D

Ale co mi przychodzi do glowy toyota auris kombi w hybrydzie zapakowana z rodzinka i bagazami moze juz pewnie podjechac pod 2,5
A jak nie to tesla y pewnie masa calkowita >2t, to przy dopuszczalnej mc przekroczy. A tesla y to jeden z tansYch elektrykow do ktorych sie zacheca. W promocji da