Wpis z mikrobloga

Wiem, że im większy ciężar tym gorzej dla stawów, narazie nogi robie od 2 miesięcy i mam 80kg w serii, więc chyba im szybciej to zmienię tym lepiej.
@eurytion: Zależy, jak masz mobilność i poprawna technikę, to atg jest nawet wskazane. Warto jednak zaznaczyć, że jak bawisz się w kręcęnie wyniku czy trójbój, to raczej optymalny będzie przysiad płytki, gdyż jednak ograniczenie Rom pozwala więcej założyć na sztangę.
  • 0
@sliti666: Raczej nie przywiązuje dużej uwagi do ciężaru, bardziej zależy mi na tym żeby zbudować dużo mięśni na nogach. Co do techniki to pytałem kilka osób na siłowni, mówili że jest ok. Jedynie minimalnie kolana mi wychodzą przed palce, ale tyle na ten temat opinii, że sam nie wiem co myśleć xD
edynie minimalnie kolana mi wychodzą przed palce, ale tyle na ten temat opinii, że sam nie wiem co myśleć


@eurytion: kolana mają wychodzić przed palce tyle ile potrzebujesz

jak masz mobilność, nic cię nie boli i nie zależy ci na ciężarze to im pełniejsze siady będziesz robił tym dla stawów lepiej bo w końcu korzystasz z całego ich ruchu a nie połowy

aczkolwiek jak zależy ci stricte na budowie mięśni to
@eurytion Schodząc bardzo nisko aktywujemy jeszcze bardziej pośladki i przywodziciele, jeśli Twoja mobilność pozwala Ci schodzić jak najniżej i nic cie przy tym nie boli to śmiało rób.
@eurytion: jak zależy ci na hipertrofii to #!$%@? te przysiady, bo ostatecznie skończysz z problemami z kregosłupem/ kolanami. Rób na suwnicy na odpowiednim ciężarze
@Gordut: No a ja myślałem, że po to robię przysiady ze sztangą na plecach, żeby wzmocnić mięśnie i stawy.

O dziwo na początku miałem poważny problem z wiosłowaniem w opadzie, bo kolana nie wytrzymywały, a z czasem, gdy regularnie wykonywałem przysiady, jestem w stanie wiosłować dość dużym jak na mnie ciężarem.
Sam mam uraz kręgosłupa od pracy i od kiedy katuję nogi i brzuch, to nic nie boli.
Czy schodzenie bardzo nisko (tzw. ass to grass) na przysiadzie może mieć negatywny wpływ na stawy, w porównaniu do schodzenia lekko poniżej 90 stopni? Przyzwyczaiłem się do schodzenia bardzo nisko i nie wiem czy mam to poprawić.


@eurytion: Nie, kolana są stworzone do pełnego zginania. Dzięki łąkotkom i budowie powierzchni stawowych obciążenie na "staw" nie zwiększa się z głębokością przysiadu. Dobrze ktoś to wymyślił. Jedynie osoby po urazach łąkotek mogą gorzej
Czy schodzenie bardzo nisko (tzw. ass to grass) na przysiadzie może mieć negatywny wpływ na stawy, w porównaniu do schodzenia lekko poniżej 90 stopni? Przyzwyczaiłem się do schodzenia bardzo nisko i nie wiem czy mam to poprawić.


@eurytion: w przysiadzie obunóż nie musisz tego robić, a bezpieczniej będzie jak zrobisz sobie taką wariację jednonóż np jakieś bułgary albo reverse lungee z podwyższenia.

Robiąc jedną nogą bierzesz mniejszy ciężar i jednocześnie poprawiasz