Wpis z mikrobloga

@rukh: To co zaprezentowałeś to najzwyklejsza zmiana proporcji wybranego obszaru. Zaznaczasz sobie dowolny obszar zdjęcia za pomocą narzędzia "prostokąta z przerywanych linii" i potem na klawiaturze klikasz ctrl + T by przekształcić wybrany obszar. Rozciągając któryś z boków osiągniesz dokładnie taki efekt.
@rukh: Podejrzewam, że każdy z tych programów ma opcję transformacji wybranego obszaru, ale pewności nie mam, bo nie używam powyższych. Alternatywnie możesz podzielić sobie zdjęcie na 2 pliki, jeden nieruszany, a drugi "rozciągany". W drugim robisz co potrzebujesz i później łączysz w jeden obraz.
via Wykop
  • 0
Efekt PO wersja 2.
Chodzi o rozciąganie pionów i poziomów fragmentów obrazu.
Przykładowo wybieram pionowy fragment w okolicach 40%, i przesuwam ku środkowi.
Efekt będzie taki że lewa strona sinusoidalnie się rozciąga, a prawa strona się zwęża.

Takie narzędzia, czy istnieją .. Chcę to użyć na fotografii.
rukh - Efekt PO wersja 2.
Chodzi o rozciąganie pionów i poziomów fragmentów obrazu.
P...

źródło: Po v2

Pobierz
@rukh: Blender ma sporo opcji do transformacji proporcjonalnej z możliwością dopasowania siły tego jaki to ma wpływ na siatkę, włącznie z ogarniczeniem osi (np tylko X). Musiałbyś podpytać na tagu #blender, raczej ktoś ogarnie.

Tutaj typ w czymś podobnym rzeźbi na meshu (ale przesuwa zamiast skalować)
https://youtu.be/h9aGx-YUPhQ?t=104

IMHO w photoshopach się potniesz, bo nie kojarzę żadnych paramterycznych narzędzi do tego typu modyfikacji.
via Wykop
  • 0
@ujdzie: To ciekawe. Blendera nigdy nie używałem, sam Sketchup - do innych celów jest, to wiem.
Ale skoro Blenderem można tworzyć wideo, i tworzyć efekty 2D - z tego co widziałem na YT ... To powinno coś takiego się dać zrobić nawet ze zdjęć.

Wyobrażam sobie, że zaznaczam jedną pionową kreskę pełnych wierzchołków w tym Blenderze, i przesuwam lewo-prawo.
A reszta obrazka się proporcjonalnie skaluje, nie tylko liniowo, nie naruszając lewej
via Wykop
  • 0
@Deykun: O! To to. To by mi się sprawdziło. Content Aware Scaling.
...
Do GIMPa, z tego co widzę, istnieją Pluginy. ...
Szkoda mi pieniędzy na Photoshopa.