Wpis z mikrobloga

Cześć!
Czy wiesz, ze w 2019 r., w Polsce zaginęło 15 167 osób, z czego 2 823 to osoby niepełnoletnie i dzieci? Części z tych osób nie udało się dotąd odnaleźć. (Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zaginieni/50885,Zaginieni.html)

Jesteśmy wolontariuszami Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn. Grupą 44 zakręconych, chcących pomagać nieodpłatnie innym ludzi. Jesteśmy specjalistami w tym co robimy, zajmujemy się tym od lat. Planujemy akcje poszukiwawcze, zarządzamy ludźmi w terenie, przeszukujemy go fizycznie z wykorzystaniem najnowszych nowinek technologicznych.

Chcemy znacząco zwiększyć skuteczność poszukiwań na Warmii i Mazurach, poprzez zakupienie #drony z termowizją. Chcemy zakupić #dji Mavic 3T, którego wykorzystanie pozwoli odnaleźć nawet osoby zaburzone, ukrywające się.

Dron z wyposażeniem kosztuje 30 000 zł. Jest to dla nas nieosiągalna kwota. Utrzymujemy się z zabezpieczeń medycznych, szkoleń, ale te środki przeznaczamy na bezpośrednią działalność, paliwo, ubezpieczenia, materiały opatrunkowe, umundurowanie.

Próbujemy wszystkiego :) Słyszeliśmy, że na #wykop jest masa dobrych ludzi. Prosimy o wpłaty, udostępnienia i #wykopefekt

https://www.siepomaga.pl/dron-dla-pckolsztyn

#wykopefekt #ratownictwo #zaginieni #poszukiwacze #pck #olsztyn #warminskomazurskie #warmia #mazury #wolontariat
  • 113
@w_glab_przeszlosci: dzięki za feedback! Planujemy zrobić rozdajo jak ten post przestanie już być klikalny. Na pewno znajdziemy jakieś fanty nawiązujące do naszej działalności, ale też postaramy się dorzucić np. kody na pyszne.pl. Oprócz tego może jakieś AMA dla osób, które są ciekawe naszej działalności (aczkolwiek tu chyba musimy się zgadać z @wykop ). (ʘʘ)
@trailracer: jeśli chodzi o historie z naszych poszukiwań, to obowiązuje nas tajemnica ze względu zarówno na dobro prowadzonych działań jak i dobra rodziny osoby zaginionej i jej samej. Jedynych informacji tego dotyczących może udzielać Biuro Prasowe Policji. Natomiast co do innych działań, to staramy się je jak najdokładniej dokumentować na potrzeby naszych sociali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GRPCKOlsztyn: Miałam pisać komentarz wychwalający waszą działalność, bo taka w Polsce jest stanowczo potrzebna czego zasadniczo sama doświadczyłam więc totalnie rozumiem zapotrzebowanie ale wasz marketing ssie pałę. Jesteście zielonką od niecałych 24h, nikt was nie zna, nikt was nie jest w stanie jeszcze zweryfikować i mimo to zdecydowaliście się na pójście drogą grabienia pieniędzy wykopków... Czym my dla was jesteśmy, maszynką do robienia hajsu?
@SarahC: Co do bycia zielonką - bardzo wielu z nas jest użytkownikami Wykopu od wielu lat (patrz chociażby mój profil, a to moje 2. konto). Postanowiliśmy jednak na potrzeby promowania zbiórki, utworzyć konto oficjalne, linkujemy zbiórkę, która jest zweryfikowana przez siepomaga.pl. Mamy nadzieję również wkrótce zweryfikować profil na wykopie. Wykop nie jest dla nas maszynka do robienia pieniędzy, lecz świetną społecznością, która potrafi pokazać, że potrafi dokonać rzeczy wspaniałych (patrz chociażby
@GRPCKOlsztyn: Na hajs dla mnie jest jeszcze za wcześnie ale na razie masz mój wykop, udostępnie też twoje posty gdzie się da. Ps. Zróbcie angielską wersję tego tekstu. Niby zawsze mogę samodzielnie wrzucić na tłumacz czy samej przetłumaczyć ale nie sądzę żebym powinna, to wasze dzieło.