Wpis z mikrobloga

Lvl 40+ over here. Na rowerze jeżdżę całe życie, #szosa #gravel #mtb nawet #skladak. Okazuje się, że całe życie robiłem to źle. W tym roku odkryłem #kwadraty i tylko one mają teraz znaczenie.
Jeżdzę w deszczu po jakichś dziurach, po jakichś gównach żeby złapać jakiś kwadrat którego mi brakuje po środku szczerego pola. Od dwóch miesięcy każdą jazdę planuję tak żeby łapać kwadraty. Przez 30+ lat jeździłem głównie stałe trasy, żelazne pętelki, robiłem formę, podjazdy, życiówki. Jaki ja byłem głupi, całe życie zmarnowane.
Kwadraty to życie, kwadraty to narkotyk, kwadraty to odpowiedź.

Max square: 12x12
Max cluster: 261
Total tiles: 1780
  • 17
  • Odpowiedz
Sprawdź jeszcze https://squadrats.com/ oprócz "klasycznych" kwadratów zlicza takie 1/64 tzn. 1/8 szerokości dużego, taka zabawa na zwiedzanie dziur w mieście i łażenia po polach rzepaku :D Kwadraty to jest najlepsza rzecz jaka powstała do jazdy rowerem. Jak przekroczysz pewien poziom to przydaje się pociąg. Aha.. sprawdź jeszcze https://wandrer.earth/ - zlicza unikalne trasy - tylko tam żeby to miało sens trzeba mieć opłacone konto $30 rocznie, 10 zł/mies. luzik.
  • Odpowiedz
zarejestrowałem się na squadrats i czas oczekiwanie na synchro ze strava to 20 dni XD


@humbleham: O cholera, tego się nie spodziewałem. Z grupki na stravie wiem, że mają problemy z dogadaniem się o zwiększenie limitów API ale nie miałem pojęcia że aż tak.
  • Odpowiedz
a co daje premium na wandrer?


@wujekwichura: Darmowe konto przelicza tylko ostatnie ileś tam aktywności (chyba tylko 30?) i ma mniej dokładny algorytm dopasowujący trasy do dróg. Przez to też nie ma cię w rankingach (bo nie masz kompletnych danych)
Ogólnie są to dosyć zasobożerne obliczenia więc nie dziwi mnie to, z czegoś trzeba te serwery utrzymać.
  • Odpowiedz
@teryuu: przede wszystkim fascynujące są miejsca i "drogi", których nigdy nawet bym nie chciał odwiedzić gdyby nie kwadraty. Najlepiej to widać jak ma się już dość spory przebieg (ze stravą tak btw), niby znasz wszystkie drogi w okolicy i odpalasz sobie squadrats albo statshunters i okazuje się, że masz dość spore, nieodwiedzone jeszcze dziury między tymi drogami, które znasz. Zależnie od rejonu w jakim się kręci, można znaleźć całkiem fajne miejscówki
  • Odpowiedz