Wpis z mikrobloga

Oto lista wstydu firm które postawiły biznes ponad życie ludzkie i działają w Rosji (jest ich więcej ale wyłuskałem te bardziej rozpoznawalne w Polsce, stan na marzec). Nigdy dotąd nie zbojkotowałem jakiejś firmy z powodów ideologicznych dopóki nie nastała ta wojna. Bunt społeczeństwa rosyjskiego z powodu gorszego funkcjonowania jest najszybszą drogą do zakończenia wojny. Jeżeli musicie korzystać z usług jakiejś z tych firm to chociaż napiszcie mail ze sprzeciwem. Taka ciekawostka że Leroy Merlin niby się wycofało ostatnio z Rosji ale ma tego samego właściciela co Auchan które zostaje więc nie dajcie się zmanipulować.
AnyDesk Software
Asics
Auchan
B. Braun
Bonduelle
Calzedonia
Chipita
Cloudflare
Diadora
Diesel
Emirates
Euronet Worldwide
Guess
Haier
Honor
Kawasaki
Kotanyi
Lacoste
Makita
Micro-Star International Co. (MSi)
Mitsubishi
New Yorker Marketing & Media GmbH
Oppo
Patreon
Qatar Airways
Quicksilver
Raiffeisen Bank International
Riot Games
Siemens Healthineers
Sun Pharma
SWISS KRONO
Tencent
TEPCO
Teva
Tom Ford
Trumpf
Tupperware
Turkish Airlines
UniCredit
Valve
Veolia
Vivo
Yamaha
Zepter
ZTE
#ukraina #rosja #wojna
  • 156
@xiv7:
Oczywiście dziwnym trafem pominąłeś największe AMERYKAŃSKIE spółki xD Ciekawe dlaczego. Wziąłeś z całego świata, tylko nie z USA xD Jankesofilia na wykopie mocna

https://www.cityam.com/bp-unilever-hsbc-have-failed-to-properly-exit-russia-new-report-warns/

Takie małe pytanko na koniec; kiedy ostatnio piłeś Pepsi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Davidozz - @xiv7:
Oczywiście dziwnym trafem pominąłeś największe AMERYKAŃSKIE spółki ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-26 095458

Pobierz
@Ucho1899:

tym, że mając 1000km granicy z rosją wycofa się stąd mnóstwo firm i inwestycji. Przestań #!$%@?ć jeśli nie masz o czymś pojęcia.


Korekta Polskiego ratingu nastąpiła już w dniu wybuchu wojny na Ukrainie. Masz jakieś profesjonalne analizy tego jak zmieniłaby się sytuacja, gdyby granica Rosyjsko-Białoruska powiększyłaby się o te 500 km? Oczywiście mając na uwadze obecność Polski w NATO
@Tylko_Seweryn:

gdzie jest Orlen? xD Przecież dalej na lewo ciągną ropę od ruskich. I proszę mi tutaj nie whataboutować, że przecież cała Europa ciągnie.


Nawet Ukraińcy ciągną ropę od ruskich. Ruskie onuce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od dzisiaj bojkotuję ukraińskie towary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sugerujesz, że sojusz militarny NATO jest bezsensowny i totalnie nie zadziała?


@Davidozz: ale zarzut z dupy. Na pewno zadziała, ale czemu mielibyśmy nie skorzystać z okazji zatrzymania ruskich z dala od granicy polsko-ukraińskiej?

Korekta Polskiego ratingu nastąpiła już w dniu wybuchu wojny na Ukrainie. Masz jakieś profesjonalne analizy tego jak zmieniłaby się sytuacja, gdyby granica Rosyjsko-Białoruska powiększyłaby się o te 500 km?


No tak, do stwierdzenia tego jest potrzebna profesjonalna analiza
@Ucho1899:

ale zarzut z dupy. Na pewno zadziała, ale czemu mielibyśmy nie skorzystać z okazji zatrzymania ruskich z dala od granicy polsko-ukraińskiej?


To ty robisz zarzut z dupy xD OP opisuje sytuację gdy rosja teoretycznie już by przejęła Ukrainę.

koro sam wybuch wojny osłabił nasze notowania, to zbliżenie agresora do naszych granic również będzie miało wpływ na nasz rozwój - do stwierdzenia tego nie trzeba być światowej klasy analitykiem.


Chciałbym przypomnieć,
@januszdoe: Wojna już dawno jest na etapie stagnacji, nikt już jej nie wygra, ani nie przegra, jesli myslisz, ze Ukraincy odbiją Krym i Donbas to gratuluje optymizmu. Jeśli boisz się, ze Ruscy zdobędą Kijów i będziemy mieli z Ruskimi dłuższą granice to rownież gratuluje optymizmu. Przestań trząść gaciami opie
@Ucho1899: odezwał się czołowy geopolityk Polski, tylko on może #!$%@?ć na wykopie, innym nie dajesz do tego prawa? Możesz mieć nawet 5k kilometrów granicy z Rosją, to niczego nie zmienia w naszej sytuacji geopolitycznej, sojusz, którego jesteśmy członkami zadziałał, zjednoczył się, to wystarczająco odstrasza każdego. Porównywanie Polski, członka NATO do sytuacji geopolitycznej Ukrainy, najbiedniejszego, najbardziej skorumpowanego i nie będącego w żadym sojuszu państwa jest durne, panie geopolityku z wykopu ( ͡
@xiv7: Co do Auchan to czasem zdarza mi się tam robić zakupy, bo asortyment mają niezły. Mam jednak świadomość że działają na terenie Rosji i całe szczęście że zakupy robię tam co raz rzadziej.
Faktycznie dziwię się jednak że nikt nie bojkotuje tych firm.

Bunt społeczeństwa rosyjskiego z powodu gorszego funkcjonowania jest najszybszą drogą do zakończenia wojny.

Co zrobisz jak ludzie są albo wystraszeni, albo zwyczajnie tępi? Imo, zakończenie wojny niczego
Jeśli boisz się, ze Ruscy zdobędą Kijów i będziemy mieli z Ruskimi dłuższą granice to rownież gratuluje optymizmu.


@Godir17: Dzięki, słowa eksperta od geopolityki i wojskowości odrazu mnie uspokoiły.
@xiv7 wiesz kto przeżywa temat wojny?

głównie faceci

Ukrainki mają to w piździe świetnie się bawią dla nich to bez znaczenia czy będzie je dymał Ukraiński Wasilij czy Rosyjski Wasilij
@Tylko_Seweryn:

i to jest piękny whataboutism o którym mówiłem ;) ahhhh pisowcy


Typ co się zesrał xD Co jest "whatabout-ismem" w powiedzeniu, że Orlen ciągnie rosyjską ropę tak jak reszta Europy? xD Poza tym mowa jest o spółkach działająch w Rosji. Czy Orlen ma jakieś oddziały rosyjskie? Bo chyba o czymś nie wiem xD