Wpis z mikrobloga

Oto lista wstydu firm które postawiły biznes ponad życie ludzkie i działają w Rosji (jest ich więcej ale wyłuskałem te bardziej rozpoznawalne w Polsce, stan na marzec). Nigdy dotąd nie zbojkotowałem jakiejś firmy z powodów ideologicznych dopóki nie nastała ta wojna. Bunt społeczeństwa rosyjskiego z powodu gorszego funkcjonowania jest najszybszą drogą do zakończenia wojny. Jeżeli musicie korzystać z usług jakiejś z tych firm to chociaż napiszcie mail ze sprzeciwem. Taka ciekawostka że Leroy Merlin niby się wycofało ostatnio z Rosji ale ma tego samego właściciela co Auchan które zostaje więc nie dajcie się zmanipulować.
AnyDesk Software
Asics
Auchan
B. Braun
Bonduelle
Calzedonia
Chipita
Cloudflare
Diadora
Diesel
Emirates
Euronet Worldwide
Guess
Haier
Honor
Kawasaki
Kotanyi
Lacoste
Makita
Micro-Star International Co. (MSi)
Mitsubishi
New Yorker Marketing & Media GmbH
Oppo
Patreon
Qatar Airways
Quicksilver
Raiffeisen Bank International
Riot Games
Siemens Healthineers
Sun Pharma
SWISS KRONO
Tencent
TEPCO
Teva
Tom Ford
Trumpf
Tupperware
Turkish Airlines
UniCredit
Valve
Veolia
Vivo
Yamaha
Zepter
ZTE
#ukraina #rosja #wojna
  • 156
@xiv7: Dopisz jeszcze te wszystkie, które wyszły z rosji, ale ich biznes tam przejęły ich spółki pozakładane w Chinach. Wiesz prawie wszystkie firmy, które "wyszły" z rosji, dalej tam działają, tylko pod nieco zmodyfikowanymi nazwami, ale nieraz nawet pod swoimi i tłumaczą się, że oni nie chcą, tylko stare kontrakty, albo przemyty, albo podróbki.
@xiv7
O widzę ze straszenie ruskimi w Polsce dalej w modzie, może ty mi odpowiesz bo reszta podobnych do ciebie nie raczyła. Jak cel miałaby Rosja w ataku na kraj NATO ?
@xiv7
Ile za wpis? 20 hrywien.
Wtedy banderowcy, którzy uciekli do Polski będą walczyć ;)
Z mojej byłej pracy :0 zatrudnionych było 280 banderowców. Trzech pojechało walczyć. Powtarzam trzech.
Gdyby się coś działo w Polsce, ściągam rodzine do Danii. Niech Janusze, #przegrywy i Patopatrioci umierają za Donalda i Jarosława.
@Kar98k
Myślisz, ze ludzie się przejmują co się dzieje na Ukrainie. W Danii cieszą się, ze diesel znowu jest tani i ceny delikatnie spadły. W Polsce tez większość ma to już w dupie. Narasta niechęć do banderowców. No ale w tv cisza aby braci nie draznic.
@CarrighanN:

Piekna ocena rodaka. Nie ma to jak wjechanie na kogos kto ma odminne zdanie a obok trzeba zapuscic pare epitetow zeby poczuc sie lepszym.


Dobrze mu napisał, bo jedno to odmienne zdanie, a drugie to bycie pożytecznym idiotą ruskich. I to nie żaden rodak, tylko jakiś pachoł bez szkoły. ;)