Wpis z mikrobloga

Pod koniec stycznia 2023 r. po polskich drogach jeździło 63 701 elektrycznych samochodów osobowych, z czego w pełni elektryczne auta (BEV, ang. battery electric vehicles) stanowiły 51 proc. (32 555 pojazdów), a pozostałe 49 proc.

Z najnowszych dostępnych danych wynika, że 31 grudnia 2022 roku w bazach CEPiK zarejestrowanych było w naszym kraju 26,675 miliona samochodów osobowych, o 577 tysięcy więcej (+2,2%) niż rok wcześniej.


32,5tys vs 26675tys
Hej elektryków jest już jeden promil w Polsce! Elektryki są tak wspaniałe i konkurencyjne, a ich moce produkcyjne tak duże (ludzie czekają prawie 2 lata na EV6 xD) że możemy zakazać sprzedaży samochodów konwencjonalnych za niecałe 12 lat xD sZyBKiE łAdOwArkI byczku, 3zł za 1kWh a prąd i tak z wungla. Będzie walka o kabel jak o karpia w Lidlu

Przyjmujemy zakłady że to nie wejdzie?
#europa #samochodyelektryczne #motoryzacja #ekonomia #gospodarka
  • 70
@CamusVevo: wyć to będziesz Ty jak będziesz jechać PKS z 3 przesiadkami ze sraczką :D ja mam nawet lotnisko w zasięgu mpk więc równie dobrze mogę już nie mieć samochodu. Do sklepu mam tak blisko że i tak chodzę na nogach
Będę się patrzył jak będziesz walczył o kawałek kabla DC przy jedynej ładowarce w okolicy swoim Leafem i cie jakiś Janusz pobije xD
Przecież przez 12 lat to pełną infrastrukturę ładowania, serwisów i wszystkiego idzie zrobić.


@bartez_94: Tylko mamy PIS, który przez 8 lat #!$%@? zrobił. Mamy recesje, inflacje, Polacy biednieją z dnia na dzień. Już widzę jak w 12 lat przygotują infrastrukturę energetyczną od A do Z dla elektryków. Prąd na kartki będzie
@Jamniki2

@dzem_z_rzodkiewki 12 lat to jest nic? 12 lat temu pobierałeś gre 2 GB przez cały dzień xD


Zależy od zasobności portfela, takie łącze 1Mb/s kosztowało około 135 zł, nie mało jak na te czasy. Jak ktoś chciał zaszaleć z 2Mb/s to już musiał wyłożyć ~170 zł co miesiąc

@CamusVevo jaki będzie efekt przejścia państw UE na wyłącznie elektryczne samochody osobowe, skoro te 27 państw łącznie i tak odpowiada za niewielką część
Przecież przez 12 lat to pełną infrastrukturę ładowania, serwisów i wszystkiego idzie zrobić.


@bartez_94: Przez 12 lat mamy te same dziury na ulicach. Z jednej strony kupa czasu ale z drugiej jak zobaczysz ile przeciętna inwestycja trwa to już nie jest tak kolorowo. Remont jednej z ulic przy której mieszkam zaczął się przed covidem. Musieliby zacząć teraz w całym kraju żeby się wyrobić na czas
@Tymajster hmm
bo ty myślisz jako jednostka i patrzysz na siebie przez taki pryzmat.
pozwolisz że zadam ci pytanie w ramach odpowiedzi.
dlaczego chłopi w średniowieczu w systemie feudalnym byli uwiązani do ziemi?
jaki był tego cel, czemu istniał taki system? żeby smaic się z nich na spotkaniach masonerii?
@PiotrFr ale ja proszę o posiadanie RIGCZu i nie porównywać polskiego bantustanu do kraju z 56 (słownie- pięćdziesięcioma #!$%@? sześcioma xD) reaktorami atomowymi. W Polsce Bełchatów robi co może ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)