Wpis z mikrobloga

Pod koniec stycznia 2023 r. po polskich drogach jeździło 63 701 elektrycznych samochodów osobowych, z czego w pełni elektryczne auta (BEV, ang. battery electric vehicles) stanowiły 51 proc. (32 555 pojazdów), a pozostałe 49 proc.

Z najnowszych dostępnych danych wynika, że 31 grudnia 2022 roku w bazach CEPiK zarejestrowanych było w naszym kraju 26,675 miliona samochodów osobowych, o 577 tysięcy więcej (+2,2%) niż rok wcześniej.


32,5tys vs 26675tys
Hej elektryków jest już jeden promil w Polsce! Elektryki są tak wspaniałe i konkurencyjne, a ich moce produkcyjne tak duże (ludzie czekają prawie 2 lata na EV6 xD) że możemy zakazać sprzedaży samochodów konwencjonalnych za niecałe 12 lat xD sZyBKiE łAdOwArkI byczku, 3zł za 1kWh a prąd i tak z wungla. Będzie walka o kabel jak o karpia w Lidlu

Przyjmujemy zakłady że to nie wejdzie?
#europa #samochodyelektryczne #motoryzacja #ekonomia #gospodarka
  • 70
  • Odpowiedz
ślad węglowy zbyt duży żeby dowolnie korzystać z ładowarek.


@JanTadeusz: Już pomijając fakt, że wymyśliłeś sobie wroga aby bohatersko z nim walczyć, mam pytanie, co zrobisz kiedy rząd wprowadzi zakaz sprzedawania benzyny i oleju opałowego a będziesz mieć samochód spalinowy?
  • Odpowiedz
@cwlmod: mnie boli płacenie 0.22€/kWh na publicznej ładowarce? Nie. I tak wole w domu za 0.16 a właściwie to w mojej firmie za 0.14 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: btw, przesadziłeś o 7 milionów, chyba że chcesz liczyć 3 mln 126p xD

26675tys


Po wyeliminowaniu pojazdów archiwalnych z baz CEPiK liczba zarejestrowanych samochodów osobowych na koniec 2022 roku zmniejsza się do 19,669 miliona sztuk.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: tak czy inaczej, w ciągu 10 lat dostępności jeździ tutaj tyle elektryków co sprzedaje się jednego modelu jednej marki samochodu konwencjonalnego w rok (w Polsce) mimo że Polska w większości stoi autami sprowadzanymi z Niemcowni a nie nówkami xD 0.15% całości samochodów to elektryki. Nie ma szans tego nadrobić w niecałe 12 lat. Będzie katastrofa jak się z tego nie wycofamy. Nawet ludzie którzy mają dom i w teorii
  • Odpowiedz