Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończył się remont śluzy i jazu w Ratowicach, który kosztował nas 65mln zł, po czym Wody Polskie zakazały przejścia / przejazdu przez jaz oraz śluzę. Ponad 110 lat nikomu to nie przeszkadzało - może napiszmy Wodom Polskim co o tym myślimy ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ps. Polecam trase z Wrocławia do Kotowic i powrót przez Ratowice do Wrocławia - trasa jakoś 50km i jest śliczna.
Fotka ukradziona z googla, pokazuje piękny płot postawione za nasze ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#wroclaw #rower #rowerowywroclaw #siechnice #dolnyslask
vanvolf - Miesiąc temu skończył się remont śluzy i jazu w Ratowicach, który kosztował...

źródło: zdjecie sluza

Pobierz
  • 50
@vanvolf: W Nysie na tamie zbiornika już poszli po rozum do głowy, ale zaraz po remoncie, gdzie podnieśli nośność mostu x2, zakazali ruchu samochodowego na dobrych parę lat i trzeba było nadrabiać kupę km przez miasto, żeby wyjechać z Zamłynia ()
@vanvolf: może trochę foliowa czapeczka, ale przy takich akcjach watro spojrzeć kto rządzi w gminie, i okazuje się, że gość z którym przegrał kandydat pisu, za rok wybory więc może jedną z obietnic kogoś z pisu będzie przywrócenie ruchu na śluźle o ile pis utrzyma się przy korycie. Trochę pokrętny tok myślenia ale z pisem u steru to nie zdziwiłbym się jeżeli to by była prawda.
@vanvolf: Obiekt techniczny i pocałujcie nas w nos. Tak będzie wyglądała odpowiedź.
Minęło 110 lat i po prostu ktoś w końcu zaczął patrzeć na przepisy i fakt, że coraz więcej ludzi tam przechodziło. Płacz by był przy wypadku, że jak to niepilnowany.

@Rad-X Ja tam co najmniej raz byłem świadkiem jak się prawie pobili na tej śluzie bo jeden chciał przejść przed drugim, a stali po obu stronach.

@T4_LOVER a to
  • 2
@Rad-X: możesz wjechać przez Jaz ale przejechać przez śluzę już nie, skrajny idiotyzm ().
@zgredinho to może nie być taka foliowa czapeczka.. Wody Polskie średnio współpracują z Wrocławiem.
@Darth_Gohan: Z drugiej strony przejezdnych obiektów hydrotechnicznych jest dużo. Moim zdaniem jak jest podstawa prawna to powinni zamknąć wszystkie, a nie tylko te wyremontowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vanvolf: Ja tam byłem zdziwiony jak to wyglądało wcześniej. Teraz w teorii jest przecież znacznie bezpieczniej i zamknęli. Logiki nie ma. Zresztą u nas ona nie występuje.

Wody Polskie się średnio dogadują z Wrocławiem, ale tam nie jest tak, że tylko WP ma swoje za uszami. Tam też przy okazji którejś zadymy oni mieli rację co wcale mnie nie dziwi biorąc pod uwagę Jacusia u władzy.

Generalnie w tym mieście brakuje
@vanvolf: "Info ze źródła miejscowego- otworzą jak wyremontują ten drewniany most na Młynówce. Wody polskie chcą żeby gmina się do tego dołożyła...więc poczekamy, 20 lat, kurła" info z grupy na fb gravelowy wroclaw