Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończył się remont śluzy i jazu w Ratowicach, który kosztował nas 65mln zł, po czym Wody Polskie zakazały przejścia / przejazdu przez jaz oraz śluzę. Ponad 110 lat nikomu to nie przeszkadzało - może napiszmy Wodom Polskim co o tym myślimy ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ps. Polecam trase z Wrocławia do Kotowic i powrót przez Ratowice do Wrocławia - trasa jakoś 50km i jest śliczna.
Fotka ukradziona z googla, pokazuje piękny płot postawione za nasze ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#wroclaw #rower #rowerowywroclaw #siechnice #dolnyslask
vanvolf - Miesiąc temu skończył się remont śluzy i jazu w Ratowicach, który kosztował...

źródło: zdjecie sluza

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • 7
@T4_LOVER: @Berud może zamknięcie mostu gminnego wpłynęłoby na zrewidowanie myśli Wód Polskich ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niech sami zapiedalają do okoła.
Edit: napisałem też do biura rzecznika zrównoważonej mobilności we Wrocławiu. bzm@um.wroc.pl
  • Odpowiedz
@vanvolf: W Nysie na tamie zbiornika już poszli po rozum do głowy ale zaraz po remoncie, gdzie podnieśli nośność mostu x2, zakazali ruchu samochodowego na dobrych pare lat i trzeba było nadrabiac kupe km przez miasto, zeby wyjechać z
  • Odpowiedz
Ps. Polecam trase z Wrocławia do Kotowic i powrót przez Ratowice do Wrocławia - trasa jakoś 50km i jest śliczna.


@vanvolf: Jeszcze bardziej polecam zapuścić się dalej wałami (prawie) do samej Oławy, to moje absolutne numero uno na bliskich dystansach. Z powrotem można pocisnąć równoległą do wałów drogą przez Kotowice, jest tam bardzo spokojnie i całkiem przyjemnie. Jazdy północną stroną Odry już niestety nie polecam, bo wał tam ledwo wydeptany, a
  • Odpowiedz
@vanvolf: biura rzecznika zrównoważonej mobilności we Wrocławiu. bzm@um.wroc.pl tu napisze jak mnie oleją :) narazie czekam na odp na te 3 maile co wysłalem moze bedziemy sie informować na #sluzaratowice ?
  • Odpowiedz
Kumpel był kiedyś mocno zdziwiony, że w sumie jak przejedziesz Milenijny to kolejna możliwość przejazdu nad Odrą to dopiero Brzeg Dolny.


@Darth_Gohan: a most Rędziński?
  • Odpowiedz
@Rad-X: Nie no jasne, że jest Rędziński, ale od początku w temacie rozmawiamy na temat rowerów i w domyśle tutaj wziąłem pod uwagę rower.

W sumie to niby daleko nie jest bo tylko 3.5 km między nimi, ale pewnie za kilka lat się pojawi temat jakiejś przeprawy rowerowej :)

Starczy poczytać jakie pomysły ostatnio mają aktywiści z rowerowego Wrocławia.
  • Odpowiedz
@vanvolf: @Berud i cała reszta - nie fatygujcie się, pisałem już do wód polskich - w skócie - remont stopnia wodnego się skończył, problemem jest pobliski most na tzw. Młynówce Jeleckiej - którego rzekomo zły stan techniczny uniemożliwia przeprawę.
Cały wic polega na tym że z mostku owego, na co dzień otwartego korzystają min. samochody pracowników śluzy, jej mieszkańcy (tak, na śluzie jest budynek mieszkalny, kedyś dla pracowników.)

O sprawie wiedzą
pan_koracz - @vanvolf: @Berud i cała reszta - nie fatygujcie się, pisałem już do wód ...

źródło: screencapture-mail-google-mail-u-0-2023-04-24-13_51_14

Pobierz
  • Odpowiedz
Jeszcze bardziej polecam zapuścić się dalej wałami (prawie) do samej Oławy, to moje absolutne numero uno na bliskich dystansach.

@DwaNiedzwiedzie: a możesz wrzucić na Google Maps albo gpx? To moje rejony, chętnie bym sprawdził :)
  • Odpowiedz
  • 4
@pan_koracz: w takim razie chyba wystosuje pismo do nadzoru budowlanego o zweryfikowanie czy ten most jest bezpieczny w obawie o zdrowie pracowników wód polskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ps. Polecam trase z Wrocławia do Kotowic i powrót przez Ratowice do Wrocławia - trasa jakoś 50km i jest śliczna.

Fotka ukradziona z googla, pokazuje piękny płot postawione za nasze ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@vanvolf: Podeślesz gpx?
  • Odpowiedz
  • 1
@TreeLemon: nie mam, zawsze jade na oko przez Opatowice, później nad małą szwecje, przez śluze na polder oławka, przebijasz sie na drugą strone obwodnicy i lecisz gdzie Cie poniesie w strone jeziora dziewiczego.
  • Odpowiedz