Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #battlefield #battlefield3 #battlefield4 #gry #strzelanki #fps #ea

Postanowiłem sobie odświeżyć BFa i przeskok jaki jest z 3 na 4 jest ogromny. Ale na minus.

To, jak mocno ta gra wali w twarz gracza skryptami to jest aż niesmaczne. Nie da się zrobić X, bo musisz poczekać na Y. Najbardziej mnie zirytowało póki co to zjawisko w misji gdzie jest ten rozwalony statek Tytan. Płyniemy sobie w nim pod wodą i nas co chwila cofa, ale nawet jak będziemy trzymać guzik pół godziny do przodu, to stoimy w miejscu. Musimy guzik puścić żeby nas cofnęło ileś do tyłu i znowu można płynąć do przodu. Super "symulacja" pływów wody z fal.

Albo nie da się zastrzelić wroga jak wbiega gdzieś ze swojego spawnu bo ma godmode xD Dopiero jak podbiegnie i się schowa to można go uszkodzić.

Szkoda gadać, grasz i się #!$%@? na taką toporną mechanikę. Widać że zrobili na #!$%@? bo już dla nich tylko multi się liczył w tamtym czasie.
  • 13
@FLAC: Multi w BF4 też jest ch#jowe. Nie czuć feelingu (czy jak to się pisze) broni. Pojazdy to w ogóle porażka. No i te cukierkowe kolory.

Ma oczywiście fajne pomysły jak bronie anty-air dla piechoty, ale to nie wynagradza wad.
@ptt_: Właśnie multi jest naprawdę dobre. Czuć feeling broni i różnicę. Pojazdy porażka? Ciężko je rozwalić, ale generalnie są spoko.

@FLAC Zagrałbyś normlanie na multi, to może byś zmienił zdanie. Masz servery dla noobów + antyczit działa OK. Byle nie grać na ofijalnych serwerach.
@piwakk: kiedyś grałem sporo multi, CODMW, MW2, BFBC2 ale to dawne czasy. Już mnie nie bawi naparzanka po trzysta razy na tych samych mapach. Teraz przechodzę fabułę i kasuję grę.

Po prostu nie mam ochoty na uczenie się sztuczek typu jak wrzucisz C4 na czołg w miejscu X to łatwiej go rozwalić bo tam ma weakspota, a jak wyskoczysz z samolotu w trakcie lotu i walniesz RPG to rozwalisz innego helikoptera.
@FLAC: Możesz grać na różnych mapach przecież. Jest dużo serverów, jest voting.

Możesz też grać na mapach bez pojazdów. A wyskoczyć z samolotu i trafić z rpg w heli, to powodzenia...
@piwakk: Ciężko to jest rozwalić w BF3, ale oczywiście to zależy przeciwko komu grasz. Pelotki w trójce są bardzo mocne, ale serio trzeba mieć skilla (dobre czucie myszki i grać na dobrej rozdzielczości). W czwórce pelotka była tak OP, że gracze robili nimi lepsze killstreaki jak czołgami.

TV w helikopterach szturmowych jest dużo słabsze jak w BF3 za to fajnie, że te scout heli zrobili mocniejsze.
@ptt_: No akurat tam gdzie pelotki to mało gram, ale z czołgu nie mam problemu zrobić 60-0 na szturmie.

Nie pamiętam już jaki TV był w bf3, ale ten w bf4 nie jest zły w sumie :P

Dla mnie to ostatni dobry bf. Grałem w 1, to już gra dla noobów. Ze snajperki co drugi strzał to zabijał.
@ptt_: @piwakk o no i ja właśnie o tym mówię, właśnie o tym. Komuś to może sprawia frajdę, ale ja sobie wolę tak casualowo odpalić gierkę popykać bez potrzeby uczenia sie co jest op, co jest dobre przeciwko czemu, jaki pojazd ma jakie dobre strony, jakie ustawienia myszki, szukać informacji gdzie są na mapie dobre spoty do kampienia czy stawiania min bo tam często się jeździ i tak dalej.

To ma
@piwakk: Chyba szturm bez tych brrrrr (warthog), bo tam to robią tym wyniki 100+ - 10 w 30 minut.

Oczywiście można go trafić czołgiem czy z RPG, bo wolno latają ale zaraz się respi nowy.

/edit w BF4 nie ma Warthoga, Ty piszesz o czwórce
@FLAC: No jest wiele takich smaczków. Obecni pro piloci z helki szturmowej w BF3 potrafią unikać stingerów bez używania żadnych flar.