Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak to jest z jeżdżeniem rowerem w mieście?
Załóżmy, że w Warszawie. Ogólnie to ja ze wsi jestem i nigdy nie widziałem świata, więc miło, jeśli ktoś mi odpowie. Do szkoły średniej jeździłem niby pks'em, ale też do wsi - tylko że do innej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i generalnie ostatnio zauważyłem taki filmik na youtube, jest stream frania jak jeździł rowerem po Warszawie.
https://www.youtube.com/watch?v=x1-YwuSHdQw <--- LINK

Często można zauważyć, że Franio jeździ normalnie po chodniku i mija sobie normalnie ludzi dookoła ( Ale tylko kiedy nie ma wytyczonej drogi dla rowerów )
Czy on nie powinien jeździć po drodze? W necie przeczytałem, że tak powinien. Ale jakąś mi się nie widzi, aby ktoś w centrum Warszawy, gdzie jest tłoczno, pełno aut jedzie drogą, by tylko przeszkadzał, nie wiem.

Wypowie mi się ktoś miastowy jak to z tym jest? Gdzie się powinno jeździć takim rowerem w Warszawie, jak nie ma wytyczonej drogi dla rowerów? Chodnik, czy drogą jak samochód?

Mam zamiar wyprowadzić się z tej wiochy zabitej dechami i preferowałbym jazde na rowerze , a przy tym nie chce komuś przeszkadzać i utrudniać życie. Generalnie na wielu filmach z wawy, od gosci co jezdza rowerem, np rozwoza jedzenie to też czesto chodnikiem jezdza.
Mozna tak?
#warszawa #rowery #rower #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
jeździ normalnie po chodniku

Czy on nie powinien jeździć po drodze?


@mirko_anonim: Ale chodnik to jest część drogi (tak samo jak jezdnia) (ʘʘ)

Dla Warszawy nie ma żadnych specjalnych przepisów. Tak jak pisali przedmówcy, gdy brak drogi lub pasa dla rowerów to generalnie należy korzystać z jezdni ale na nielegalną jazdę chodnikiem jest takie społeczne przyzwolenie. Jednak w razie potrącenia pieszego rowerzysta od razu jest na przegranej
@mirko_anonim: nie warszawa a Gdańsk here.
Jak nie ma ścieżki a droga ruchliwa to normalnie chodnikiem. Nigdy jeszcze mnie policja nie zatrzymała. Kluczem jest chyba po prostu zachować kulturę i uważać na pieszych :)
Ps. osobiście wyznaczyłem sobie trasy do obiektów właśnie by jak najwięcej mieć ścieżek/ ciągów pieszo-rowerowych nawet gdybym miał jechać ciut dalej.