Wpis z mikrobloga

Hej,
wczoraj byłem na usg jądra, które potwierdziło to, czego spodziewałem się od paru tygodni a mianowicie mam guza w lewym jądrze konkretnej wielkości. Z usg wynika, że nowotwór na razie szczególnie się nie rozpycha, ale mimo wszystko liczy się czas. Przyznam, że od tych wszystkich informacji, badań i opóźnień dostaje #!$%@?, dlatego liczę na pomoc.

Obecnie mam jeszcze markery nowotworowe do zrobienia, ale to raczej formalność. Wizyta u urologa jest dopiero za tydzień (NFZ), dodatkowo zapisałem się do lekarza rodzinnego po wydanie karty DILO. Jestem świadomy, że pierwsze co należy zrobić to przeprowadzić orchidektomię (usunięcie chorego jądra) i z mojej strony pytanie w jaki sposób najlepiej to ogarnąć. Czy czekać na wizytę u urologa i u niego dopytać co i jak, czy można bezpośrednio zapisać się do kliniki? Obawiam się, że nawet z DILO na NFZ trochę to potrwa. Pytanie również ile kosztuje taka operacja prywatnie - google pierwszy wynik jaki pokazuje to ~4000zł, ale gdzieś widziałem informacje o 2500zł.

Badajcie jaja samodzielnie, bo jak zobaczycie zmiany gołym okiem w wielkości jądra to już prawdopodobnie będzie za późno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nowotwor #bajojajo #zdrowie
  • 8
@ProkuratorskiKukiel: Za dużo nie poradzę, ale możesz sprawdzić na stronie znanylekarz specjalistów, którzy wykonują dany zabieg w Twojej okolicy (lub gdziekolwiek chcesz) i często mają cennik rozpisany, a jak nie to zwyczajnie do niego/nich napisz z zapytaniem o to czy podejmują się takowej rzeczy i jaki byłby tego koszt.
Ja bym próbowała się dowiedzieć ile to kosztuje, ale jednocześnie jednak poczekała na tę wizytę aby jednak podpytać lekarza o wszystko aby
@Kremufka2137: Jądro było twarde chociaż początkowo podobnych rozmiarów co drugie, ale zacząłem mieć dziwne boleści w podbrzuszu, których nigdy nie odczuwałem, więc możliwie jak najszybciej zapisałem się na wizytę. Niestety przez święta czas oczekiwania nieco się wydłużył a jądro powiększyło.
W kontekście ewentualnej bezpłodności raczej nic nie będę robił, planowałem wazektomię za kilka lat.
@ProkuratorskiKukiel: Lekarz rodzinny wydaje ci dilo, rejestrujesz dilo od razu do poradni chirurgii onkologicznej. Zlecają ci badania dodatkowe celem wykluczenia rozsiania procesu usg brzucha, rtg klatki i rak dalej, w miedzy czasie z dilo umówią ci zabieg. Zależnie od województwa mogą od razu wystawić dilo do poradni onkologiczne i wtedy od razu bedziesz miał wizytę i dowiesz się co dalej
@ProkuratorskiKukiel Musi, bo takie są zobowiązania w ramach DILO.

Pamiętaj o oznaczeniu markerów po zabiegu (o czym zostaniesz poinformowany przez urologa) - jest to niezbędne dla określenia rokowania.
a dalsze postępowanie zależne jest od histopatologii oraz markerow - inaczej leczy się nasieniaki a inaczej nienasieniaki - bez tego nie dowiesz się niczego od lekarza co do dalszego leczenia.
@ProkuratorskiKukiel I czujność onkologiczna dluzej niż 10 lat gdy okaże się ta zmiana złośliwą.
I będą wspominać o prezerwacji nasienia przed chemio/radio, jeśli taka będzie konieczna.

I pamiętaj że w nowotworach jądra nie ma czegoś takiego jak zle rokowanie - każdy leczony jest z zamiarem wyleczenia, nawet te w stadium rozsiewu.