Wpis z mikrobloga

na nikogo, w #!$%@? mam te wszystkie partie,


@dexterpol: No to nie zmądrzales po przeczytaniu tych ksiazek i studiach. W sumie to wspolczuje ze wniosek jaki wyciagnales to nieglosowanie, bo to znaczy ze zupelnie nie rozumiesz z czym to sie wiaze (i dla kogo ten nieoddany glos sie liczy).
@aarahon; Problem jest źle postawiony, bo pytanie powinno brzmieć nie: "jak to jest, że najpierw ludzie młodzi wierzą w Korwinów a później wyrastają i przestają?" tylko "dlaczego w ogóle w Polsce młodzi ludzie jarają się od lat typami, którzy wychwalają wprost ideę darwinizmu społęcznego jako coś fajnego?" Jeśli spojrzeć szerszej perspektywy a nie tylko lokalnego podwórka to coś takiego nie jest normalne. We współczesnych społeczeństwach młodzi ludzie z natury zawsze byli
@CosyGrave: z lewactwa też się wyrasta. Normlany czlowiek nigdy nie pozwoli, aby ideolgoia lgbt, unia europejska, aborcja i śmiercionki zawładnęły światem.
Sam wyrosłem z lewactwa, bo popierałem kiedyś pis, bo byłem przeciwko kapitalizmowi i prywaciarzom, a teraz popieram konfederację - wolę dyktaturę kapitalizmu, niż żeby lgbt, ateizm, aborcja i unia gejoropejska byla legalna
@witajswiecie: co ci z tego placenia składek skoro ten system opiera sie właśnie na rodzinach wielopokoleniowych, bez dużej ilości młodych ludzi zus sie zawali co już teraz widzimy. Przypominam, że obowiązkowe ubezpieczenia społeczne mają mniej niz 100 lat, jasno widać, że to ślepa uliczka, tylko władza boi sie to przyznać. Po pierwsze dlatego, że nie ma innych alternatyw, po drugie dlatego, że składki to ukryty podatek, którego nie chcą zostawić w
ten system opiera sie właśnie na rodzinach wielopokoleniowych


@Godir17: przez rodziny wielopokoleniowe miałem na myśl konieczność fizycznego mieszkania wraz z rodzicami/dziadkami w wieku emerytalnym lub gwarantowania im utrzymania

bez dużej ilości młodych ludzi zus sie zawali co już teraz widzimy


@Godir17: zależy co rozumiemy przez zawalenie się, bo ogólnie poza pewnym peakiem w kwestii poziomu zobowiązań w związku z pokoleniem powojennym które powoli zaczyna przechodzić na emeryturę to w dłuższej
@witajswiecie: przez zawalenie się systemu emerytalnego rozumiem to, że większość nie będzie w stanie ze swojej emerytury zapłacić za takie podstawowe rzeczy jak mieszkanie czy leki, teraz oczywiscie tez są takie przypadki, ale w perspektywie 30-50 lat to może dotknąć prawie wszystkich ludzi przechodzących na emeryturę, co gorsza nie ma na to żadnego sensownego rozwiązania, nie da się w niekończoność wydłużać wieku emerytalnego, a ludzie po 70 nie będą w stanie