Wpis z mikrobloga

@frow:
<konfederacja
<libertarianizm

Może jeszcze przy powstawaniu konfederacji w 2019 było tam cokolwiek z libertarianizmu, teraz już nie ma nic odkąd odszedł Kulesza. Jedyny punkt wspólny to gospodarka, gdzie i tak większość konfy (narodowcy, braun) są raczej bliżej chadecji niż liberalizm gospodarczego.
Spytałem go, skoro jest to takie proste, to czemu nikt na świecie tak nie zrobił?


@i-marszi: Dlatego, że populizmy lepiej się sprzedają w demokracji, hasło "nie wezmę ci 500 zł" działa znacznie gorzej na poparcie niż "dam ci 500 zł". Druga sprawa jest taka, że nie wtrącanie się rządu w gospodarkę, to odbieranie samemu sobie uprawnień. W polityce chodzi głównie o władzę i w takiej sytuacji mało kto będzie chciał samemu
@frow i w drugą stronę
"Po analizie filmików na YouTube wiem, że musimy uspołecznić środki produkcji i wprowadzić równe płace dla każdego, wtedy wszyscy będziemy szczęśliwi"
Z Korwina się wyrasta, przynajmniej w 99% przypadków.


@CosyGrave: Z korwina tak bo chwali zamordyzm. Ale z idei niepłacenia podatków nie wyrasta się nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dexterpol: jest to po prostu śmieszne. Jesteś śmieszny :D

kiedy się nie znałem to głosowałem

teraz kiedy jestem mądry, przeczytałem tysiąc ksiązek z ekonomii - przestałem głosować

to kto sprzeciwia się jakim ustawom mnie nie obchodzi

oddaję zatem głos większości społeczeństwa, która popiera durne ustawy


miałbym do ciebie szacunek gdybyś w ogóle nie interesował się polityką, ale deklarowanie że znasz się na finansach, gadanie o polityce i jednoczesna rezygnacja z głosu
@CosyGrave: Ja też wyrosłem. Jakieś 10 lat temu. Dzisiaj uwazam, ze to pojęcie 'wyrastania z korwinizmów' jest po prostu niebezpieczną ignorancją i pójściem na łatwiznę. Już nawet nie chodzi o pojęcie szacunku do oponenta w dyskusji politycznej (jaki by on nie był) ale też o najzwyklejsze rozeznanie w mechanizmach ekonomicznych i społecznych. Czasem mam nawet wrażenie że przy tym nawale opodatkowania, biurokracji, byle powodu do zdzierania kasy z obywatela i zdobywania
@dexterpol: covidowemu zamordyzmowi też się sprzeciwiali akurat, jako jedyni. Nie ma partii która nie byłaby zamordystyczna.

Zresztą głosuj na kogo chcesz, tylko jeśli tak wygląda owo wyrośnięcie - oddanie głosu emerytom - to jest ono po prostu śmieszne. Może dlatego nie apeluje się do wyborców wyedukowanych? Z powodu ich impotencji? Nie wiem, był Gwiazdowski, naganiałeś na niego?

Po co ci była ta edukacja skoro odebrała ci decyzyjność?
Z Korwina się wyrasta, przynajmniej w 99% przypadków.


@CosyGrave: Największa bzdura wszechczasów. W latach 90. JKM próg przekraczał co najwyżej w sondach w liceach. Dzisiaj ma te ~5% w pokoleniu 40-50 lat, a w młodszych jest z roku na rok coraz wyższe poparcie.