Wpis z mikrobloga

Tak wyglądają promocje w cywilizowanych krajach.

Tak trzeba mówić o tym głośno. W Polsce w sklepach jest zdecydowanie drożej niż w Niemczech i to na każdym produkcie.

Cola: 4.68 PLN w Niemczech, 5.29 PLN w Polsce

Wino musujące Rotkappchen 10,53 PLN w Niemczech, 39.99 PLN w Polsce (internet), Lidl 42.99 PLN. Generalnie ceny win (tych samych) w Polskim Lidlu i Niemieckim to różnica rzędu nawet 40%...

Czekolada Milka 2.76 PLN w Niemczech, w Polsce 3.69 PLN

Kawa Lavazza cena w Niemczech 41.07 PLN, w Polsce 59.99 PLN.
Za cenę Lavazza dostaniemy w Polsce najtańsza kawę wyprodukowana dla Lidla.

#polska #ciekawostki #niemcy #lidl #zakpy
Pobierz
źródło: temp_file.png9110913819494091304
  • 67
@Caracas: przecież sensowne promocje w Niemczech praktycznie nie istnieją XD jeśli coś jest przecenione to właśnie bzdety typu słodycze czy alkohol. Podstawowych produktów typu olej czy mąka nigdy w promocji tam nie widziałam, a zawsze szukam okazji.
Także jeśli chodzi o promocję to tęsknię za Biedronką i ich "kup 2 i zapłać mniej", można sobie na tym fajne zapasy zrobić.
@Caracas: już kiedyś widziałem wykop jak to Lidl w Holandii jest tańszy niż w Polsce. Podane 5 artykułów które są tańsze. Wszystkie 5, które są tańsze. Co z tego, że pierś z kurczaka €9 za kilogram, wędliny od €8 za mielonego psa z budą, €12 za normalne i €20 lepsze (jak na marketowe). Ważne, że ciastka tańsze (typ, który w Polsce nie jest tak porównywalny, a tutaj jednym z podstawowych produktów,
Pokaż mi np. kawę w Polsce w takiej promocji


@Caracas: jako ciekawostkę muszę dodać, że w Niemczech w cenie kawy jest też Kaffesteuer

Die Kaffeesteuer beträgt für Röstkaffee 2,19 Euro je Kilogramm
@Caracas: Zaskakujące, że te wszystkie wykopy to zawsze porównywanie nas do Niemiec i tanie szukanie sensacji. Weź jeszcze porównaj do Norwegii i Szwajcarii. To będzie takie miarodajne.

Zrozumcie ekonomiczne półgłówki, że takie rzeczy można porównywać jeśli gospodarki są porównywalne. Ceny w Polsce powinno zestawiać się Portugalią, Łotwą, Węgrami, Słowenią, ew. Czechami a nie z Niemcami.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Marek_Licyniusz_Krassus:

Ale co mają zarobki do kosztów produkcji? one często będą bardzo podobne w całej UE, u nas trochę taniej bo mamy niższe koszty pracy, ale nie będzie taniej 4 krotnie. myślisz, że ropę czy zachodnie maszyny kupujemy 4 krotnie taniej, bo zarabiamy w złotówkach?


To niestety opowiem Ci historię z mojego życia. Tak się składa, że pracowałem dla największego centrum dystrybucyjnego na Europę sklepów TK Maxx. Który się mieści we
że w 4 gospodarce świata siła nabywcza pieniądza jest większa


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Kurła, myślałem, że zamknęli Cię wczoraj na A5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem w tym, że oni najpierw próbują udowodnić, że jest taniej, ale tak NOMINALNIE. Dostają bombę i zaczyna się "ale u Nimca to się więcej zarabia!!" No szit Szerlock xD

Tak jest za każdym zjedzonym zrazem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mozarella 44,53zł kg

Laysy Paprykowe 49,58zł kg

Mleko 7,44 zł l

Sok świeży pomarańczowy 13,28zł l

Sok świeży jabłkowy 12,63zł l

Jogurt zwykły 9,35zł kg

Olej rzepakowy 11,65zł l

Papryka czerwona 21,24zł kg

Pomidory 14,03zł kg

Masło 48,46zł kg

Ser żółty gołda 45,65zł kg

Milka Mleczna ~6zł 100g


@kurczakos1:
Mozarella 35,79zł kg
Lays Paprykowe 41,71zł kg
Mleko 3,98zł l
Sok świeży pomarańczowy (nie ma na stronie więc podaję najbliższy - z
@rimyi Minimalna jest tak 2,1x wyższa, a płacicie też 100€ za godzinę mechanika, hydraulika? Za wymianę oleju 70€? (sama wymiana bez kosztów eksploatacyjnych)( ͡º ͜ʖ͡º) Za wizytę u weterynarza 50€ bez względu na to z czym przychodzisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opłacasz też OBOWIĄZKOWY dla każdego abonament RTV wysokości 17€ \ miesiąc?

A 2zl za kWh też? ( ͜͡ʖ ͡
@Caracas: ale pierdzielenie.
Ilość i wielkość promocji w polskich sklepach jest o wiele większa niż w niemieckich. W Niemczech max kilka produktów jest zazwyczaj na dużej promocji.

Pokazałeś alko i napoje, które są najkorzystniejszymi produktami do zakupu w Niemczech.

Normalna cena Milki w dyskoncie to ok 1,09 euro. W bierze np jest sporo taniej w regularnej cenie.

A gadanie że parówki z biedry za 5zl, które mają 3 składniki 100% mięsa