Wpis z mikrobloga

Tak wyglądają promocje w cywilizowanych krajach.

Tak trzeba mówić o tym głośno. W Polsce w sklepach jest zdecydowanie drożej niż w Niemczech i to na każdym produkcie.

Cola: 4.68 PLN w Niemczech, 5.29 PLN w Polsce

Wino musujące Rotkappchen 10,53 PLN w Niemczech, 39.99 PLN w Polsce (internet), Lidl 42.99 PLN. Generalnie ceny win (tych samych) w Polskim Lidlu i Niemieckim to różnica rzędu nawet 40%...

Czekolada Milka 2.76 PLN w Niemczech, w Polsce 3.69 PLN

Kawa Lavazza cena w Niemczech 41.07 PLN, w Polsce 59.99 PLN.
Za cenę Lavazza dostaniemy w Polsce najtańsza kawę wyprodukowana dla Lidla.

#polska #ciekawostki #niemcy #lidl #zakpy
Pobierz
źródło: temp_file.png9110913819494091304
  • 67
Tak jest za każdym zjedzonym zrazem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kurczakos1: Brak edukacji ekonomicznej to największe zło jakie kolejne rządy po 89 wyrządziły Polakom. Najlepsze jest to, że wykopki cisną stare baby, że głosują na pis i socjal bo rozdawnictwo a ignorancja w temacie ekonomicznym dokładnie taka sama jak u nich xD. Ten portal to ściek.
@Wmordejerza5000: Super, a ja mieszkam od 13 lat i możesz sobie takie teksty wsadzić w dupę, tak samo zresztą jak przeruchane pierdoły o 4x większych zarobkach

Nastepnym razem jak będziesz w Niemczech to staraj się nie żywic jedzeniem ze śmietnika i zrób porównanie cen, sprawdzimy to na bazie faktów
@erni13 no to oswieć wszystkich czy w ogóle jest jakaś różnica w zarobkach, bo ja mogę tylko mówić o swoim doświadczeniu i setkach komentarzy innych ludzi pracujących w DE. zarabiałem tam ponad 4x więcej niż w chjni ale oczywiście mogę się grubo mylić, bo ty mieszkasz tam 13 lat więc wiesz lepi jak wyglądają realia DE vs PL
@Wmordejerza5000: Czyli mówisz, że za pracę za którą w Polsce dostajesz 5 koła złotych dostaniesz w Niemczech praktycznie to samo ale w euro?

No i jak wyjaśnić wtedy to, że ani średnia pensja ani pensja minimalna nie są wspomniane 4x większe?