Wpis z mikrobloga

wot ciekawstka: Zełeński czy to w Waszyngtonie czy to w Londynie ubierał zieloną bluzę z ukraińskim tryzubem, takim jaki jest na godle Ukrainy. Do Polski ubrał się inaczej, założył bluzę z symbolem, na którym w tryzub wpisany jest mieczyk. Jest to tak zwany nacjonalistyczny tryzub w latach 30. przyjęty jako symbol przez OUN, a potem stosowany przez OUN-M (banderowcy przyjęli nowa, inną symbolikę). Co na to powiecie?

#ukraina #wojna #rosja
Pobierz marcelus - wot ciekawstka: Zełeński czy to w Waszyngtonie czy to w Londynie ubierał z...
źródło: temp_file.png5133450250666044466
  • 89
@marcelus: Zełenski nosi jawnie antybanderowską symbolikę, a ci się burzą. No nie dogodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą tę bluzę nosił już nie raz, np. na spotkaniu z ministrem obrony z Norwegii. Możecie sobie kupić taką samą. Nie widzę, żeby gdzieś ją określali jako bluzę z symbolika OUN-M pewnie dlatego, że to symbol podobny, ale wcale nie identyczny (pic rel).
A identyczne też można kupić
Pobierz JPRW - @marcelus: Zełenski nosi jawnie antybanderowską symbolikę, a ci się burzą. No ...
źródło: 22
@marcelus Ale kogo to wina? Jeśli stronie polskiej to nie przeszkadzało i nie powiedziała o swoich zastrzeżeniach stronie ukraińskiej to dlaczego Ukraińcy mieli by się tym przejmować? Widać w Amerykanom i Anglikom to przeszkadzało i powiedzieli o tym. Tylko my jesteśmy winni jeśli dochodzi do takich wypadków. Tak samo było jak Niedzielski odwiedził ukraiński szpital, gdzie na sali wisiała banderowska flaga, lub jak Błaszczak składał kwiaty pod ścianą poległych, gdzie też były
@marcelus: Pamiętam jakie było potężne zesrańsko jak Poroszenko parę lat temu przyjechał do Polski na uroczystości upamiętniające II wojnę światową z taką rozetą w kształcie kwiatu maku w klapie marynarki: czarny środek, czerwone płatki.
Jak już wytłumaczono tym wszystkim pieniącym się z oburzenia, że to uniwersalny symbol pamięci o ofiarach wojny przyjęty na Ukrainie po Majdanie, żeby czymś zastąpić symbolikę sowiecką, to im też już zostało tylko: aLe w PoLzce cZerWony
Pobierz JPRW - @marcelus: Pamiętam jakie było potężne zesrańsko jak Poroszenko parę lat temu ...
źródło: 005e6220-00ca-47c9-a337-73f1c7a7519c